У Росії продовжують переслідувати тих, хто не згоден із політикою Кремля. П’ять років колонії отримують ті, хто пише про путінську війну в соцмережах або робить репост антивоєнних публікацій. Пенсіонери, студенти, активісти стають мішенню тоталітарної машини, повідомляє FREEДОМ.
Життя 72-річної пенсіонерки з міста Шахти російська влада перекреслила через два репости в соціальній мережі. Кілька днів тому Євгенію Майбороду відправили в колонію на п’ять років.
Держобвинувач вимагав призначити їй шість років позбавлення волі за ч. 2 ст. 207.3 і ч. 2 ст. 208 КК РФ за репост інформації про кількість загиблих російських військовослужбовців і емоційний відеоролик.
На суді жінка розповіла, що її брат в українському місті Дніпро опинився під завалами будинку, зруйнованого ракетним ударом російської армії. На її сторінці в соцмережі “ВКонтакте” — безліч постів, присвячених Україні.
Один з ефірів творцеві Telegram-каналу “Сердитая Чувашия” Семену Кочкіну коштував 10 тис. рублів. Кочкін узяв участь у діяльності так званої “небажаної організації”, якою визнали “Свободную Бурятию” у вересні 2023 року.
“Порівняно з нормальними державами, в нас не працює нічого. Взагалі”, — заявив у своєму ефірі Кочкін.
Раніше за публікації “Сердитой Бурятии” силовики порушили проти Кочкіна кримінальну справу за статтею про “дискредитацію армії”. МВС оголосило його у федеральний розшук.
“Не дають знімати на вулицях, тому всі сили я кинув на Telegram-канал “Сердитая Чувашия”. Щодня я без цензури чесно пишу про те, що відбувається в республіці. Я розповідаю про антивоєнні акції. Відбувається страшне, і визнати це дуже непросто, я вас розумію, але ціна мовчання зараз — занадто велика”, — пояснив засновник каналу Семен Кочкін.
Російський суд визнав винною і Марію Роуз. Її засуджено на 5,5 років у кримінальній справі про військові “фейки” і “заклики до екстремізму”.
“Співробітники ФСБ затримали нас 14 квітня і завели справу. Спочатку мені про “фейки”, потім чоловіку про “фейки”. Я робила публікації у “ВКонтакте”, а в нього всього один пост був в Instagram щодо подій у Бучі. Нас внесли до списку “терористів-екстремістів”, — розповіла Марія Роуз.
Але Марії разом із сином вдалося виїхати з Росії, а її чоловік Річард опинився за ґратами. Його засудили на вісім років колонії за антивоєнні пости.
“Мене незаконно переслідують”, — сказав Річард Роуз на суді.
Лайк, коментар, репост — російські силовики ведуть полювання за тими, хто виступає проти війни та кремлівської влади. За останні два роки порушено вже сотні кримінальних справ.
“Влада боїться інакомислення. У Росії зараз має бути однодумність, як було в Радянському Союзі — всі повинні думати однаково, всі повинні підтримувати політику влади”, — зауважила правозахисниця Зоя Свєтова.
Попри реальні терміни, які в Росії отримують за незгоду з політикою влади, у РФ все ще є сміливці, які відкрито висловлюють свою думку.
“Україна нехай живе своїм життям. Навіщо ми втручаємося в чужий простір, у чужий менталітет?” — кажуть росіяни.
Читайте також: У РПЦ практикують методи, які застосовує ФСБ для боротьби з інакодумцями — факти (ВІДЕО)
Нагадаємо, російський адвокат, правозахисник Микола Полозов заявив, що у Кремля немає потреби в сталінських масштабах репресій і тому форма ГУЛАГу від виробничої змінюється на “виховну”. Головне завдання російської влади — через знакові справи на прикладі конкретних людей залякувати інші верстви населення.