За використання фемінітивів у Росії тепер можна потрапити до в’язниці. Це, як вирішив Верховний суд, одна із ознак ЛГБТ-пропаганди. Серед іншого, у цьому списку “протестні дії масового характеру” та атеїзм. Втім, список символіки так званого ЛГБТ-екстремізму суд не закрив, а це означає, що будь-який слідчий може на власний розсуд його продовжити, повідомляє FREEДОМ.
30 листопада 2023 року суддя Верховного суду РФ Олег Нефьодов задовольнив позов Мін’юсту про заборону та визнання екстремістською організацією “Міжнародний громадський рух ЛГБТ”. Журналісти саратівського видання “Свободные новости” отримали копію цього рішення. Як випливає з наданих Мін’юстом документів, з 1984 року на території Росії діє міжнародний громадський рух ЛГБТ. Правозахисники твердять, що такого руху немає.
“Будь-який нормальний юрист, який написав це рішення, перечитавши його після цього застрелиться. Про те, що рух у Росії з’явився в 1984 році, ця фраза взята з Вікіпедії і після цього зрозуміло, що взагалі являє собою рішення про визнання ЛГБТ екстремістською організацією”, — заявив журналіст Telegram-каналу “Можем объяснить” Ілля Давлятчин.
Згідно з матеріалами справи, Рух включає понад 40 основних підрозділів ЛГБТ-спрямованості. Встановлено 281 фізичну особу, яка нібито пропагує ЛГБТ-ідеологію. У рішенні йдеться про дослідження матеріалів справи, але самі ці документи у ньому не згадані, тобто рішення суду не обґрунтоване.
“Суд де-факто, не досліджує надання доказу. Так, він посилається на два висновки, якщо не помиляюся на МВС і висновок Мін’юсту РФ та їхніх експертів, але при цьому не посилається з якого документа, з якого доказу було зроблено такий висновок”, — каже адвокат правозахисного проєкту “Первый отдел” Євген Смирнов.
Символікою ЛГБТ-екстремізму названо класичний прайд-прапор, до якого можуть додаватися різнокольорові смужки, “рожевий або чорний трикутник, ґендерні знаки та інше”. Тобто це означає, що список не закритий, і за бажанням слідчих його можна розширити.
Але головним абсурдом цього рішення експерти називають “специфічну мову”, яку називають символікою ЛГБТ. Йдеться про слова-фемінітиви, такі як керівниця, директорка, авторка чи студентка. Але примітно, що головний захисник традиційних цінностей Володимир Путін у своїй промові також використовує фемінітиви.
Фемінітиви вже заборонив використовувати керівникам студентських організацій начальник відділу з позанавчальної та виховної роботи Вищої школи економіки у Петербурзі Олександр Угрюмов. Його обурення викликав пост, у якому було використано слово “кураторка”. За це студентів викликали до деканату.
“Ми знаємо, що і в Держдумі, і в уряді. Є величезне море людей, які є гомосексуалами: В’ячеслав Володін — речник Державної Думи, його заступник пан Жуков, депутати Держдуми Андрій Клішас, Олександр Хінштейн, пропагандист Антон Красовський”, — розповів Давлятчин.
Суд також визначив атеїзм як одну з основних цілей ідеології ЛГБТ. Нібито, подібна діяльність руйнує традиційні російські духовно-моральні цінності та порушує права віруючих.
“Треба вигадати те, за що люди повинні йти боротися. Вони, на думку російського уряду, мають зараз піти за так звані “скрєпи”: сімейні цінності, релігію — те, що вони активно просувають зараз у своїх пропагандистських пабліках… Феміністки теж потрапляють до цієї системи, і вже обговорюється законопроєкт про заборону пропаганди child free”, — каже директор кризової групи СК SOS Давид Істеєв.
Як повідомляє видання “Медуза”, у Росії живуть, за різними оцінками, від 7 до 15 мільйонів ЛГБТ-людей. Тепер багатьом із них доведеться вести ще закритіший спосіб життя, ніж раніше, а суспільство стане ще більш нетерпимим.