У Дніпрі медики спільно зі спортивними реабілітологами розробили комплексну програму фізичного та емоційного відновлення. Пацієнтів однієї з лікарень Дніпра кілька разів на тиждень направляють у спорткомплекс на заняття, повідомляє FREEДОМ.
Військовослужбовець Олександр родом із Полтавської області. Захищає Україну з кінця 2022 року. Брав участь у боях під Авдіївкою, де місяць тому дістав поранення — поруч із ним розірвалася міна.
“Відкинуло вибуховою хвилею. Сильний забій отримав. У мене перед тим був поламаний таз, дало ускладнення. Болить спина, грижі”, — розповів військовий.
У лікарні, де Олександр проходить лікування, як додаткову реабілітацію запропонували почати заняття зі спортивними реабілітологами. Олександр і ще кілька військовослужбовців із пораненнями погодилися.
“Я знаю, що таке спина, повірте мені. У мене зараз є, через відсутність кінцівки, перекіс на один бік. І я дуже багато працюю з лівою стороною. Тому — все можливо”, — сказав тренер-реабілітолог В’ячеслав Кулаковський, спираючись на життєвий досвід.
В’ячеслав вивчився на реабілітолога після того, як сам понад 10 років тому втратив руку. Відтоді підтримувати форму та відновлюватися вирішив допомагати й іншим. Нині багато працює з військовими, які отримали різноманітні травми та поранення. Каже, до кожного намагається знайти індивідуальний підхід.
Роман приєднався до війська в березні 2022 року. Був на багатьох напрямках. Нещодавно отримав осколкове поранення. Для повного відновлення теж вирішив під’єднати заняття спортом.
“Фізично треба теж відновлюватися. І плюс це буде і морально, і психологічно”, — зазначив він.
Перші заняття проходять у легкому форматі, великі навантаження одразу не дають. Тренер каже, це важливо, щоб для початку побачити можливості кожного і підібрати підопічним правильний комплекс вправ.
“Моє завдання — підвищити їхню функціональність. Більшість із них піде ще воювати. Тому функціональність, витримка — все з часом приходить на тренуваннях. Це дуже важливо. По-друге, хтось через травми не піде вже воювати, не зможе, йому треба жити далі. Носити свою дитину, гуляти з собакою тощо. І це дуже важко зробити, коли в тебе є проблеми функціонального руху”, — пояснив тренер.
Програму спортивної реабілітації для поранених медики склали разом із місцевими підприємцями. Останні надають приміщення спортзалу, щоб українські захисники швидше могли відновитися і фізично, і емоційно.
“Займатимуться ерготерапією в найкращих умовах, у найкращому залі, і з найкращими тренерами. І ми віримо, що їм це піде на користь. Вони будуть швидше одужувати”, — наголосив медик Сергій.
Заняття зі спортивної реабілітації відбуваються тричі на тиждень. За потреби тренер для кожного складає окремий комплекс для самостійних щоденних тренувань.
“Будемо допомагати різним хлопцям. Хто хоче залишитися, у кого з хлопців є можливість залишитися і тренуватися на постійній основі — ми це будемо робити”, — заявив керівник Благодійного фонду Микита Сипченко.
Головне у відновленні після поранень, кажуть реабілітологи, бажання самих військовослужбовців якнайшвидше повернутися до максимально повноцінного життя.
Читайте також: У Дніпрі українські військові проходять реабілітацію — історії бійців (ВІДЕО)