Речник Командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат не підтвердив інформацію, яку було поширено в соцмережах, про нібито збиття під час російської атаки 8 січня оснащеного реактивним двигуном дрона Shahed-238 нової модифікації на території України. Про це він сказав сьогодні, 9 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Я не можу підтвердити те, що знайдено в Telegram. Я не знаю, хто джерело цієї інформації. Ми не можемо коментувати те, чого не бачили. Запитують — чи була північнокорейська ракета? Ми можемо знати тільки тоді, коли знайдуть фахівці певного профілю уламки ракет і зможуть встановити приналежність до тієї чи іншої країни, або того чи іншого типу. Те ж саме стосується і “Шахедів”. Якщо таке і знайдено, то дивного тут і не буде нічого. Мінікрилата ракета”, — сказав Ігнат.
На його думку, навряд чи буде масове виробництво таких дронів.
“Я скептик щодо цього, сумніваюся. Яка буде ефективність? Дорого, багато не зробиш, швидко не зробиш, ефективність сумнівна. Можливо, для виконання якихось спеціальних завдань, точкових ударів, тому що бойова частина не може бути великою в такого типу апарату. Тобто буде меншою, ніж у звичайного “Шахеда”, — каже спікер.
Він пояснив, що такий тип боєприпасів, як баражувальний, ударний БпЛА працює в масовому застосуванні, а не в одиничному.
“Я не скажу, що це буде складна ціль, якщо такі застосовуватимуться, оскільки, до речі, є великий тепловий слід від реактивного двигуна. З ПЗРК (переносний зенітний ракетний комплекс, — ред.) можна буде по ньому теж працювати. Зокрема, як і іншими озброєннями, які в нас є”, — резюмував Юрій Ігнат.
Читайте також: Чому Росія стала частіше використовувати ракети “Кинджал” для атак по Україні, відповів Ігнат
Як повідомлялося раніше, Росія модернізує іранські дрони-камікадзе Shahed (“Шахед”), які збирає на своїй території. Але модернізовані “Шахеди” (у РФ його називають “Герань”) не стали вразливими для українських захисників. За збитими та перехопленими безпілотниками фахівці можуть проаналізувати, як саме противник їх удосконалює. Нещодавно у РФ заявили про перехід до нової варіації “Шахеда” з реактивним двигуном. Але до цієї інформації скептично ставляться воєнні експерти.
Читайте також: Росіяни вже не можуть собі дозволити бити такою кількістю ракет, як це було 29 грудня, — Ігнат