Україні важлива підтримка такої великої економіки як Японія. Тим більше, що Японія зацікавлена в розвитку економічних відносин з Україною. Про це сьогодні, 9 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко.
Так вона прокоментувала інформацію, що Токіо підтримує Києв в намірі стати членом Світової організації торгівлі (СОТ) і сподівається на якнайшвидше підписання двостороннього українсько-японського протоколу про доступ до ринків товарів і послуг, необхідних для вступу до СОТ.
За словами Гриценко, на сьогодні Японія також є одним із найбільших донорів економічної допомоги.
“Так насправді було завжди, протягом усього часу української незалежності. Японія завжди була в нас зацікавлена як у свого роду воротах до Європейського Союзу. І Україна навіть була однією складовою частиною так званої концепції “Арки свободи і процвітання”, яку свого часу просували деякі японські прем’єр-міністри, зокрема, Таро Асо. Україна була однією з ключових складових цієї концепції, яка була спрямована на розвиток економічних, торговельних відносин між Японією та країнами Євразії, і Європи зокрема”, — розповіла консультантка.
Тому, уточнила вона, для України, безумовно, Японія є одним із найнадійніших союзників в Азії, в економічному плані зокрема.
“Це все-таки й політичний сигнал. Так чи інакше, йдеться про те, що Японія готова нас підтримувати на міжнародній арені в різних спектрах діяльності політично, економічно тощо”, — додала Аліна Гриценко.
Читайте також: “Японія сповнена рішучості підтримувати Україну”: підсумки візиту міністерки закордонних справ Камікави та заяви (ВІДЕО)
Нагадаємо, раніше Гриценко розповіла, що для Японії підтримка України — головним чином іміджеве питання. Тому що Японія претендує на статус не просто регіонального лідера в Азії, а на статус однієї з провідних країн світу нарівні зі США, Великою Британією та іншими країнами G7 (“Великої сімки”). Київ може розраховувати з боку Токіо на екологічну, економічну, фінансову, торговельну підтримку.