Вчетверте за три місяці державний секретар США Ентоні Блінкен відвідує Ізраїль. Причина — зростання напруженості на Близькому Сході. Турне триватиме тиждень. Держсекретар відвідає Ізраїль і Західний берег, Йорданію, Катар, Об’єднані Арабські Емірати, Саудівську Аравію та Єгипет. А також Туреччину та Грецію. Очікується, що Блінкен закличе збільшити постачання гуманітарної допомоги. А крім того, спробує зрушити з місця розв’язання питань про післявоєнне управління сектором Гази, інформує FREEДОМ.
Це четверта поїздка держсекретаря США Ентоні Блінкена на Близький Схід від початку ескалації війни між бойовиками ХАМАС та Ізраїлем. Як пише низка американських ЗМІ, рішення про необхідність візиту Блінкена ухвалили після ліквідації одного з ватажків бойовиків ХАМАС у Бейруті.
У Держдепартаменті США стурбовані ризиком розширення війни на Близькому Сході.
“Разом із Блінкеном до Ізраїлю поїхав і дипломатичний представник США Амос Хохштейн. Головна мета Хохштейна — пом’якшити напруженість у відносинах між Ізраїлем і “Хезболлою”, ліванським угрупованням бойовиків. Ці події відбуваються після того, як “Хезболла” пообіцяла відповісти Ізраїлю на вбивство лідера ХАМАС”, — з публікації видання BNN з посиланням на високопоставлених чиновників США.
26 грудня у Вашингтоні держсекретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з міністром стратегічного планування Ізраїлю Роном Дермером обговорили плани Тель-Авіва щодо згортання війни і переходу до низькоінтенсивної операції в Газі. Про це пише видання Axios, посилаючись на ізраїльських і американських високопоставлених чиновників.
“Очевидно, що конфлікт перейде і має перейти у фазу зниженої інтенсивності, і ми очікуємо та хочемо бачити перехід до більш цілеспрямованих операцій із меншою кількістю сил, які справді зосереджені на боротьбі з керівництвом ХАМАС, мережею тунелів і деякими іншими важливими речами”, — наголосив Блінкен.
23 грудня президент США Джо Байден провів телефонні переговори з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу. Йшлося про надання доступу гуманітарній допомозі в сектор Гази і звільнення заручників, утримуваних ХАМАС.
Як пише The Wall Street Journal, Байден переконав Нетаньягу не атакувати бойове угруповання “Хезболла” в Лівані з побоювань, що воно почне напад на півночі Ізраїлю.
“Я бачив неправдиві публікації, які стверджують, що США нібито заважають нам проводити оперативні операції в регіоні. Це неправда. Ізраїль — суверенна держава. Наші рішення у війні ґрунтуються на оперативних міркуваннях”, — заявив Нетаньягу.
3 січня ЦАХАЛ опублікував кадри ударів по терористах “Хезболли” в ліванському місті Ярун. У відповідь Ліван випустив по Ізраїлю кілька ракет. Глава ЦАХАЛ Герці Халеві заявив, що ізраїльська армія готова відбивати атаки з боку ліванського бойового угруповання “Хезболла”.
“За моїми враженнями, на Півночі ми перебуваємо у високому ступені бойової готовності у всіх секторах і наразі зосереджені на боротьбі з ХАМАС… Ми збираємося змінити наші звичайні заходи оборони, у нас буде більше солдатів на кордонах, принаймні протягом 2024 року”, — акцентував Халеві.
Водночас 3 січня ізраїльська армія і “Хезболла” зробили заяви, з яких випливало, що сторони хочуть уникнути ризику подальшого розповсюдження війни за межі сектору Гази.
Читайте також: Практично всі арабські та мусульманські країни таємно бажають якнайшвидшої перемоги Ізраїлю, ісламізм уже не в тренді, — Зільбер