Київ розробив стратегію наступу та оборони на 2024 рік. Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю The Economist. За словами українського лідера, “центром тяжіння” у війні 2024 року стане Крим. Київ добиватиметься ізоляції окупованого РФ півострова та деградації російського військового потенціалу в Чорному морі, повідомляє FREEДОМ.
Попри спроби Кремля навіяти світові думку про те, що Росія нібито перемагає у війні проти України, російська армія продовжує зазнавати великих втрат на полі бою. Про це заявив президент України Володимир Зеленський, пославшись на величезні втрати РФ під Авдіївкою, яку відвідав минулого тижня. В інтерв’ю журналу The Economist президент наголосив, що пріоритети України на 2024 рік включають удари по російських силових точках у Криму, а також захист ключових міст на східному фронті.
“Успішна операція щодо Криму стане “прикладом для всього світу” і матиме великий ефект усередині Росії… Втрата центрального елемента пропаганди Кремля покаже, що “тисячі російських офіцерів загинули лише через амбіції президента РФ Володимира Путіна”, — цитує Володимира Зеленського The Economist.
За словами президента, Україна запросила німецьку крилату ракету Taurus, щоб зруйнувати Керченський міст та відрізати півострів від Росії. Попри те, що Києву не вдалося досягти всіх поставлених завдань у 2023 році, Збройні сили України довели свою ефективність, наголошують експерти. Зокрема, 26 грудня Україна знищила великий десантний корабель РФ “Новочеркаськ” у Феодосійському порту окупованого Криму.
“Бо дуже важливо зруйнувати Керченський міст і потім методично вихолощувати російський потенціал. Специфічна ситуація у Чорному морі, і тут тішить інформація від СБУ, що дрони-камікадзе докорінно змінили ситуацію. Ворог був змушений забратися в північно-західну частину акваторії Чорного моря, і ми бачимо, що абсолютна більшість кораблів-носіїв ракет морського базування типу “Калібр” пішла з акваторії Криму ближче до Новоросійська. І те, що російська армія вже втратила 22 кораблі та підводний човен, свідчить про те, що українська армія змогла зробити неймовірне”, — констатував військовий експерт Владислав Селезньов.
Крім того, ЗСУ вдалося захистити важливий чорноморський коридор для експорту зерна, зазначає видання The Washington Post.
“Зараз Україні потрібні ударні ракети більшої дальності та F-16, постійне забезпечення систем ППО, а також постійний потік артилерійських снарядів та інших боєприпасів”, — пише The Washington Post.
Посилення обороноздатності української армії — ключове завдання на 2024 рік, наголошують експерти. І тут вкрай важливою є підтримка західних партнерів.
“Зараз ми розуміємо, що маємо орієнтуватися на посилення наших можливостей систем протиповітряної та протиракетної оборони. Останні кілька днів продемонстрували нам саме це. Звісно, щоб наше військо було стійким в обороні, потрібні артилерійські боєприпаси. Адже саме вони перемелюють особовий склад противника. Бронетехніка, зокрема танки, станції радіоелектронної боротьби, щоб придушувати дрони-камікадзе, а також мати свої власні дрони для виконання місії”, — коментує Владислав Селезньов.
Нагадаємо, напередодні Нового року, 27 грудня, в США оголосили про виділення Україні пакету військової допомоги на суму 250 млн дол. До нього увійшли додаткові боєприпаси для зенітно-ракетних комплексів NASAMS, компоненти системи ППО, зенітні ракети Stinger, додаткові боєприпаси для високомобільних ракетних артилерійських систем HIMARS, артилерійські снаряди та інше озброєння.
“Ці сили та засоби забезпечать задоволення нагальних потреб України, щоб дати можливість її Збройним силам захищати свій суверенітет та незалежність. Лідерство США має важливе значення для підтримки коаліційних зусиль близько 50 союзників та партнерів, які зараз підтримують Україну”, — заявили в Міністерстві оборони США.
Цей пакет став 54-м американським траншем, який надається Україні із запасів Пентагону із серпня 2021 року.
Читайте також: У світі формуються нові союзи для глобального протистояння РФ — ключові тенденції окреслив політолог