Іноземцям заборонять вивчати зростання цін на товари в Росії. Уряд підтримав ідею депутатів заборонити іноземним аналітичним компаніям досліджувати товарні ринки в Росії, зокрема відстежувати зміну цін і динаміку витрат росіян. Про це повідомляють російські видання з посиланням на інформоване джерело в Кабінеті міністрів. У Держдумі ініціативу пояснили тим, що закордонні аналітичні фірми нібито продають дані про споживчі вподобання росіян і їхні фінансові можливості західним урядам. Але реальна причина може бути куди більш очевидною — Кремль хоче приховати інформацію про те, наскільки швидко бідніє населення РФ, повідомляє FREEДОМ.
Харчові продукти в Росії знову подорожчають після нового року. Виробники й дистриб’ютори повідомили ритейлерів про підвищення цін. Кажуть, на продуктові ціни впливає вартість перевезень, адже ремонт і оновлення автопарку продовжують дорожчати через дію західних санкцій.
“У той час, як після стабілізації міжнародних ланцюжків постачання тарифи на перевезення з Європи та країн Азії знизилися, всередині країни вони, навпаки, підвищилися. Так, тарифи на перевезення з Москви до Санкт-Петербурга з березня до грудня 2023 року зросли більш ніж на 50%, до 70-110 тис. руб. за стандартну єврофуру, з Москви до Краснодара — приблизно на 50%, до Ростова-на-Дону — майже на 60%”, — з публікації російського видання “Коммерсантъ”.
Із січня ціни в Росії зростуть на широкий перелік товарів — від молочної продукції, кави, соків і рису до кондитерських виробів — у середньому від 5 до 20%. Крім того, на чергове подорожчання продуктів впливає інфляція. Схудлий за рік на третину російський рубль не міг не відреагувати на ціни на імпорт, а це і сировина, і обладнання. До того ж Росія дуже обмежена в можливостях купити технології за кордоном.
“Найчастіше перегріті економіки виходять із локальних криз через нарощування імпорту. Але якщо можна збільшити імпорт курятини і яєць, то навряд чи ви зможете збільшити імпорт високотехнологічних речей, у яких сьогодні РФ перебуває в санкційних обмеженнях”, — сказав виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пензін.
На запитання, як довго зростання цін на товари першої необхідності триватиме, економісти відповідають так — рівно доти, доки Кремль вливатиме колосальні ресурси у військово-промисловий комплекс.
“Ці витрати йдуть у нікуди. Це не створення якихось нових технологій, які покращують якість життя. Це не інвестування в основні засоби, які потім використовуються для виробництва обладнання, товарів, які можна продавати за кордон. Це не вкладення в інфраструктуру, яка постійно зношується, і, відповідно, зростають витрати на транспортування товарів для поліпшення якості життя, тому заробляти неможливо”, — розповів економічний експерт Ілля Несходовський.
Через інфляцію національної валюти в Росії знижуються зарплати — не номінальні, а реальні. За ту саму суму, що й рік тому, сьогодні росіяни можуть купити в рази менше продуктів. І поки не власне населення, а агресія проти України, буде пріоритетом Москви, ситуація лише погіршуватиметься.
Читайте також: Зростання цін на продукти в Росії — це результат мілітаризації економіки, — Блант