Новообраний президент Аргентини Хав’єр Мілей упродовж усієї кампанії дуже конкретно говорив про вільний і демократичний світ. Це те, що зараз відстоює Україна, відбиваючи російське військове вторгнення. Від самого початку політик мав набагато теплішу, щирішу позицію щодо страждань України, ніж сама держава Аргентина та її офіційні представники. Таку думку в програмі “На грани” (“На межі”) телеканалу FREEДОМ озвучив журналіст, редактор з Аргентини Брайан Мажер.
Він наголосив, що Мілей з моменту його вступу на посаду, він говорить про існування вільного ринку, де кожен з торговців, промисловців і виробників сільськогосподарської продукції Аргентини може вільно вести переговори з рештою світу. А він, як глава держави, сприятиме розвитку стосунків із лідерами демократичних і вільних країн.
“У цьому сенсі він дуже критично ставиться до Китаю, Росії, Ірану, Куби, Венесуели, Нікарагуа… Він також дуже критично ставиться до ролі президента Бразилії Лули да Сілви”, — сказав Мажер.
Журналіст нагадав, що Аргентина має з 1 січня стати частиною об’єднання БРІКС, у складі якого — Іран і Росія. І, за його словами, раніше Мілей заявляв, що якщо він виграє вибори, він відкладе процес приєднання Аргентини або вийде з БРІКС взагалі.
“Щодо Росії. Тиждень-два до початку російського повномасштабного вторгнення в Україну колишній президент Альберто Фернандес віч-на-віч запропонував Володимиру Путіну мати Аргентину як ворота в Латинську Америку. І раптом — перемагає Хав’єр Мілей — людина, яка взяла український прапор у лютому минулого року, і прибула з ним до аргентинського парламенту. Тобто від самого початку Хав’єр Мілей мав значно теплішу, значно щирішу позицію щодо страждань України, аніж сама держава Аргентина та її офіційні представники”, — зазначив Мажер.
Він також звернув увагу на те, що більшість аргентинського населення сказала б, що вони категорично проти російського військового вторгнення.
“Однак існує велика різниця між тим, що думає і відчуває населення, і тим, як до цього ставляться політики”, — акцентував журналіст.
Аргентина досі не підтримала санкції проти Росії. За попереднього уряду це взагалі було неможливо, сказав Мажер.
“Посол Аргентини в Україні — Олена Мікусінскі — брала участь у всіх зустрічах на користь України, на які її запрошували, голосувала за резолюції щодо України в ООН. Звісно, у нас були ініціативи накласти санкції на Росію, щоб продемонструвати, на якому місці перебуває Аргентина і які її наміри. Але з урядом колишнього президента Альберто Фернандеса це було неможливо. Виправдовували це тим, що під час COVID-19 Росія постачала свою вакцину в Аргентину, тож не варто руйнувати ці відносини”, — пояснив спікер.
Аргентина за всю свою дипломатичну історію в кожній трансцендентній події у світовій історії завжди дотримувалася нейтралітету. Однак є прогнози, що з Хав’єром Міллеєм така практика закінчиться.
“Можливо, буде допомога Україні, можливо, запросять українську делегацію в Аргентину — те, чого ще не було. І це ще один крок уперед. Але те, що найближчими місяцями будуть санкції проти Росії, я особисто, не дуже вірю”, — резюмував Мажер.
Повна версія інтерв’ю: “Мілей критично ставиться до Росії”: як новий президент Аргентини має намір відроджувати країну і зміцнювати зв’язки з Україною — прогноз аргентинського експерта
Нагадаємо, 9-10 грудня президент України Володимир Зеленський відвідав Аргентину, де взяв участь в інавгурації новообраного глави держави Хав’єра Мілея.