Переговори про вступ України до Європейського Союзу — це політична перемога Києва разом із партнерами по ЄС. Це важливий інструмент модернізації та підтримки України у перспективі. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив політолог Володимир Фесенко.
“Це найважливіший політичний результат для України, безперечно, це наша політична перемога разом із нашими партнерами в Європейському Союзі. Це важливо не у поточному контексті. Це важливо на перспективу. Я нагадаю, європейська інтеграція зафіксована у Конституції України. Абсолютна більшість українців, близько 90%, підтримує європейську інтеграцію України. І для нас це важливо, особливо в умовах нинішньої війни з російським вторгненням, оскільки це підтримка європейських партнерів, і це демонстрація того, що нас підтримуватимуть і надалі. Це важливо буде у повоєнному відновленні. Це важливо як інструмент модернізації України. Ну і нарешті це реалізація європейської мрії мільйонів українців”, — сказав Фесенко.
Він також зазначив, що один із значних успіхів України у 2023 році — вдалі операції у Чорному морі. Це дозволило видавити Чорноморський флот РФ із західної частини моря.
“Успіхи у боротьбі на морі — це один із значних військових успіхів 2023 року. Про нього нечасто говорять. До речі, більше говорять на Заході. Те, що зараз російські кораблі бояться заходити до західної частини акваторії Чорного моря, — це якраз наслідок українських військових успіхів, наших морських безпілотників, протикорабельних ракет. Це вже означає, що ми поступово вичавлюємо росіян, зокрема з нашої морської території. Це також боротьба, боротьба і за Крим, зокрема”, — додав політолог.
Також Фесенко зазначив, що НАТО має дати чіткий сигнал про майбутнє членство України в Альянсі, щоб Путін зрозумів, що цілі його “СВО” не будуть взяті до уваги.
“НАТО має направити чіткий сигнал щодо перспектив нашого членства в Альянсі. І цей сигнал має бути і на нашу адресу, і на адресу Росії, щоб росіяни та Путін зрозумів, що ось ці так звані цілі його “СВО”, а це стосується в першу чергу якраз не вступу України до НАТО, це не сприйматиметься до уваги, коли війна завершиться. Ось цей сигнал дуже важливий. Ось над цим треба працювати. Тому інтеграція до НАТО для нас залишається актуальною”, — сказав політолог.