Третій візит президента України Володимира Зеленського до США за останній рік триває. Цього разу, як повідомили в Білому домі, Байден запросив Зеленського, щоб “підкреслити непохитну відданість Сполучених Штатів підтримці народу України”, повідомляє FREEДОМ.
У перший день робочої поїздки, 11 грудня, Володимир Зеленський зустрівся з главою Пентагону Ллойдом Остіном і головою Об’єднаного комітету начальників штабів генералом Чарльзом Брауном. За словами глави Української держави, на зустрічі вони обговорили виклики для глобальної безпеки, розвиток подій на фронті та подальшу українсько-американську співпрацю у сфері оборони.
“Ми сповнені рішучості допомогти Україні боротися за захист своєї території та своїх громадян. Ми сповнені рішучості стримувати Росію від будь-якої подальшої агресії, зокрема проти наших союзників по НАТО. І ми сповнені рішучості показати світу, що США не здригнуться в нашому захисті свободи”, — заявив міністр оборони США Ллойд Остін.
Крім того, президент України зустрівся з директоркою-розпорядницею Міжнародного валютного фонду Крісталіною Георгієвою. Вона привітала Зеленського з позитивним економічним зростанням, попри війну Росії проти України, та пообіцяла й надалі підтримувати Україну.
“Я надзвичайно рада прийняти президента Зеленського тут, у МВФ, особливо з огляду на винятково високі показники української економіки, попри те, що в країні все ще триває війна. Ми дуже тісно співпрацювали з економічною командою України протягом останніх тижнів, і сьогодні ми завершили другий огляд нашої програми під прапором сильних економічних показників в Україні. Україна має чудові показники. Ми продовжимо тісно співпрацювати з Україною і продовжимо закликати тих, хто підтримує Україну, продовжувати надавати фінансову підтримку. Дякую, президенте Зеленський”, — сказала президентка МВФ Крісталіна Георгієва.
Також Зеленський провів зустрічі з президентом Світового банку Аджаєм Бангою та з керівниками американських оборонних компаній. На зустрічі глава Української держави подякував усім, хто виробляє зброю, яка рятує українців і допомагає українській армії захищати країну від російської агресії.
“Оборонна промисловість США — це теж робочі місця, це державні замовлення, тому з тієї фінансової допомоги, яка виділяється для України, досить велика частина використовується для оборонних замовлень і для роботи американської економіки. Для американців це дуже важливий аргумент і тому треба говорити з ними тією мовою, яку вони почують”, — висловив думку експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.
Напередодні зустрічі в Офісі президента України повідомляли, що Зеленський сфокусується на забезпеченні єдності Сполучених Штатів, Європи та світу довкола підтримки України в захисті від російського терору.
“Про зміцнення оборони, про посилення високоточних дальніх ударів, про посилення дипломатичної роботи — все це обговорюється за зачиненими дверима зараз на різних рівнях між українською та американською делегаціями. І, звичайно, велика частина цих планів — це зміцнення оборонно-промислового комплексу України”, — прокоментував тематику діалогу експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.
Зеленський також прибув до Сенату на запрошення лідерів демократичної більшості Чака Шумера та республіканців Мітча Макконнелла.
“Американські еліти забувають про глобальну проблему світової безпеки, про загрози з боку Російської Федерації, тож особиста участь Володимира Зеленського може допомогти згуртувати їх і подивитися вгору”, — упевнений Ігор Попов.
Як пише The New York Times, візит Володимира Зеленського може підштовхнути Конгрес до позитивного рішення для України в 2023 році.
Читайте також: Актуалізація теми України на рівні парламенту США: візит Зеленського до США оцінив Подоляк
Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський 11 грудня прибув до Сполучених Штатів Америки з візитом.
Нагадаємо, сьогодні, 12 грудня, — другий день візиту президента України Володимира Зеленського до США. Глава держави провів зустрічі:
- із керівниками американських оборонних компаній в Українському домі у Вашингтоні;
- у Конгресі США із лідером Демократичної партії в Сенаті Чаком Шумером, лідером Республіканської партії в Сенаті Мітчем Макконнеллом і сенаторами;
- уперше зі спікером Палати представників Конгресу США Майком Джонсоном.
Також під час зустрічі в Білому домі президент США Джо Байден заявив, що підписав угоду про виділення Україні допомоги в розмірі 200 млн дол..
Читайте також: Зеленський запропонував створити європейський оборонний хаб в Україні — деталі зустрічі з керівниками оборонних компаній США