В’язниці треба кимось наповнювати: у Росії тривають репресії проти інакодумців (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: "Политота"

“Росія захищає права кожного громадянина”. Цю фразу у Всесвітній день прав людини, який відзначали 10 грудня, написав глава Чечні Рамзан Кадиров. Його звернення пролунало на тлі посилення репресій у Росії: прагнення Кремля контролювати всі системи відеоспостереження у країні та визнання частини населення екстремістами за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, повідомляє FREEДОМ.

Бойовик чеченського батальйону “Ахмат” Микита Мітченко з Брянська воював проти України у 2015-2016 роках. Після повернення з фронту він влаштувався в Брянську обласну станцію переливання крові. В один із робочих днів Мітченко зробив муляж вибухового пристрою і нібито “замінував” робочий автомобіль. Його засудили на 1,5 року виправних робіт. А потім ще тричі притягували до адміністративної відповідальності за “збудження ненависті або ворожнечі”. Восени 2021 року його додали до так званого списку російських екстремістів, створеного Росфінмоніторингом. Ще одну судимість Мітченко отримав узимку 2022 року. А вже за кілька місяців зник зі списку екстремістів, попри відсутність підстав. Причиною такого рішення, вочевидь, стала участь бойовика в повномасштабній війні проти України.

“Щоб зняти судимість, необхідно звернутися з відповідним клопотанням до суду, який і ухвалює рішення про задоволення або відмову в задоволенні. Інформація за такою категорією справ має публікуватися на сайтах судів, її немає у винятках. Також судимість можуть зняти амністією або помилуванням, але укази про помилування можуть не публікуватися, що активно робиться в рамках помилування засуджених, які воювали в Україні”, — повідомила в коментарі виданню “Верстка” російський юрист і правозахисник Анастасія Буракова.

Таких як Мітченко в Росії десятки. І поки росіянам, засудженим за статтями про екстремізм і тероризм, достатньо стати солдатом, щоб зникнути зі списку Росфінмоніторингу, політики та громадські діячі, висловлювання яких суперечать офіційному курсу Кремля, потрапляють до нього за фактом свого існування.

“Разом зі справжніми терористами в різні роки в цьому списку опинялися опозиційний політик Олексій Навальний і його адвокати, політолог Борис Кагарлицький, журналіст Абдулмумін Гаджиєв, комік Юрій Хованський, фізик Андрій Заякін і блогер Руслан Соколовський. Після початку війни до переліку почали додавати й жителів окупованих Росією регіонів України: журналістів, чиновників, українських військових і мешканців, які виступають проти окупації”, — йдеться в публікації російського видання “Верстка”.

Екстремістами в Росії виявилися і представники ЛГБТІК+-спільноти. Верховний суд країни-агресора ухвалив відповідне рішення 30 листопада. На черзі, вочевидь, і чайлдфрі. Низка регіонів уже узаконили заборону абортів у приватних клініках. Таким чином російська влада заявила – системна дискримінація частини населення країни — норма.

“Фактично, завдання у російської влади одне — тримати населення в страху, і ці репресивні норми дозволяють їм це робити. Ми бачимо, що в’язниці порожніють, що “зеків” відправляють на забій на війну. Куди подіти апарат Федеральної служби виконання покарань? Не розпускати ж цих людей по домівках. Відповідно, в’язниці треба кимось наповнювати. Зараз навіть нема потреби вводити якісь окремі норми. Досить просто назвати екстремістами й під цю справу всіх неугодних заганяти до в’язниць”, — зазначив російський адвокат Микола Полозов.

За словами юристів, у Росії до відповідальності притягують не тих, хто може бути небезпечним для суспільства, а тих, хто загрожує кремлівському режиму. А суди з інстанції здійснення правосуддя перетворилися на держоргани тиску і репресій.

https://www.youtube.com/watch?v=3lMNHpTlVXc

Читайте також: Громадяни Росії повертаються до практики радянського дводумства двозначності, — деталі розповів експерт

Нагадаємо, за офіційними даними Роскомнагляду, тільки за перші шість місяців 2022 року росіяни подали понад 145 тис. доносів.

Прямий ефір