На зустрічі міністрів закордонних справ країн Європейського Союзу, яка сьогодні, 11 грудня, проходить у Брюсселі, обговорюватимуть безпекові зобов’язання для України. Після цього вони дискутуватимуться з Києвом. Про це перед зустріччю міністрів заявив верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель, передає кореспондент FREEДОМ у Європі.
За словами головного європейського дипломата, гарантії з Києвом обговорюватиме його заступник із безпеки та оборони.
“Росія посилила атаки. Київ кілька днів тому зазнав найбільшої повітряної атаки безпілотників з початку війни. Тож напади на українські міста продовжуються. Водночас втрати російської армії продовжують зростати. Настав момент направити всі наші можливості на підтримку України. Рада Європейського Союзу обговорить це питання, і міністри закордонних справ повинні дати мені вказівки подати Раді Європейського Союзу пропозиції щодо зобов’язань у сфері безпеки”, — заявив Боррель.
Глава європейської дипломатії також висловився щодо позиції Угорщини, яка виступає проти старту переговорів з Україною щодо членства в ЄС. Він сподівається, що позиція Будапешта зміниться.
“Ви знаєте, що [прем’єр-міністр Угорщини Віктор] Орбан подорожував по всьому світу, відвідував президента [Франції Еммануеля] Макрона і навіть їздив до Аргентини. І так, це те, що, безумовно, займатиме дуже важливе місце на порядку денному обговорення, але я сподіваюся, що ця єдність не буде порушена. Наразі не той момент, щоб послаблювати нашу підтримку України — настав момент її збільшити”, — наголосив Боррель.
Коментуючи військову допомогу Україні, він визнав: зараз деякі країни, наприклад Німеччина, вважають за краще надавати її на національному рівні, ніж через інструменти ЄС. Однак, за словами Борреля, це не впливає на кінцевий результат.
“Деякі держави-члени вважають, що це має бути спрямоване більше на створення нових потужностей, а не просто на скорочення запасів того, що вже було в казармах армії”, — додав верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки.
І Боррель вважає, що це вірна позиція.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський напередодні провів переговори з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн — сторони скоординували позиції перед засіданням Європейської Ради.