РФ домовилася з Іраном протидіяти західним санкціям — якими можуть бути наслідки співпраці агресорів (ВІДЕО)

Прапори Ірану та Росії. Ілюстративне фото: zn.ua

Росія та Іран домовилися разом протидіяти західним санкціям — підписали відповідну декларацію. Згідно із заявою МЗС країни-агресора, угода нібито має унеможливити негативні дії з боку США та їхніх союзників. Детальніше про зближення Москви і Тегерана — в матеріалі журналістів FREEДОМ.

Найбільшу за понад 30 років партію військової техніки з Росії отримає Іран, заявили в міністерстві оборони Ісламської республіки. Йдеться про багатоцільові винищувачі Су-35, ударні вертольоти Мі-28 і навчально-тренувальні літаки Як-130. 

Іран, зі свого боку, може надати РФ балістичні ракети малої дальності, повідомили в Білому домі наприкінці листопада.

“Я не впевнена, що поставки російських літаків якимось чином кардинально змінять розклад сил на Близькому Сході або серйозно зможуть підвищити, посилити роль Ірану в регіоні. Співпраця РФ та Ірану має свою мотивацію. Росії необхідно озброюватися зброєю, якою вона не володіє. Іран, зі свого боку, намагається розвивати військово-технічне співробітництво. Продажі військової техніки забезпечують йому приплив іноземної валюти”, — зазначає головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко. 

Співпраця країн-ізгоїв давно не обмежується лише військовою галуззю. Підприємці та керівництво країни-агресора переймають досвід Ірану щодо багаторічного виживання в умовах санкційного тиску. 

Москва і Тегеран навіть домовилися разом протистояти західним обмеженням. Зустріч глави російського МЗС із главою іранської дипломатії відбулася на полях зустрічі міністрів п’яти прикаспійських країн — Росії, Ірану, Казахстану, Азербайджану і Туркменістану. Нових спільних заяв варто чекати вже сьогодні, 7 грудня, за підсумками візиту президента Ірану до Москви. 

“Президент Ірану Ібрагім Раїсі очолює політичну та економічну делегацію високого рівня до Москви у відповідь на офіційне запрошення президента Росії Володимира Путіна. Під час цього одноденного візиту Раїсі проводить консультації з двосторонніх питань, включно з економічними відносинами, а також з регіональних і міжнародних питань, особливо з палестинського питання і подій у секторі Гази”, — йдеться в публікації іранського агентства Tasnim. 

І Іран, і Росія — це не самостійні гравці, через залежність від Китаю, кажуть політологи. Пекін забезпечує своєрідну парасольку безпеки для їхнього військового та економічного зближення.

“І Іран, і Росія є проксі Китаю, і дрони “Шахед” в Ірану, який десятки років під санкціями, не просто так з’явилися. Це веде до посилення країн проксі Китаю і це автоматично піднімає в міжнародних відносинах роль і місце самого Китаю. І Іран, і Росія для нього — інструменти реалізації своєї політики в тому чи іншому регіоні”, — каже експерт-міжнародник Руслан Осипенко. 

За останні роки Іран, Китай і Росія провели кілька спільних військових навчань, і вже планують наступні. Їх присвятять відпрацюванню взаємодії в морі. Кораблі будуть розгорнуті в морській зоні до кінця поточного іранського календарного року — до 20 березня 2024-го.

Читайте також: Північна Корея та Іран не зможуть ефективно підтримувати російську агресію — чому, пояснив експерт

Прямий ефір