У Сполучених Штатах Америки сьогодні, 6 грудня, відбудеться перша конференція, присвячена розвитку військово-промислового комплексу України. Делегація з Києва, до складу якої увійшли керівник Офісу президента України, міністр оборони та голова Верховної Ради, обговорюватиме з представниками уряду США та безпосередньо з виробниками зброї важливість підтримки країни в умовах повномасштабної війни, розв’язаної Росією. Подробиці з Вашингтона — в матеріалі журналістів FREEДОМ.
Оборонно-промислова конференція США та України стане логічним продовженням Міжнародного форуму оборонного сектора, організованого Україною 29 вересня.
Очікується, що делегації з Вашингтона і Києва обговорять довгострокові зобов’язання Сполучених Штатів щодо підтримки ЗСУ, економічного відновлення України, і спільні домовленості зі зміцнення співпраці між двома країнами в галузі промисловості, озброєнь і безпеки.
Колишній посол США в Україні Джон Гербст в ефірі телеканалу FREEДОМ раніше заявив, що ці переговори можуть дати поштовх виробництву зброї на території Української держави.
“Сподіваюся, що буде ухвалено рішення щодо дозволу американським оборонним підприємствам працювати в Україні, де є не тільки великий досвід, а й бажання забезпечити швидке відновлення. Звичайно, адміністрація має відмовитися від тієї нерішучості, яка характеризувала її загальний підхід. Відтоді, як Москва почала велике вторгнення, вони неохоче дозволяли будь-яким особам, пов’язаним з американською армією в будь-якій формі, перебувати в Україні. Це потрібно змінити. Сподіваюся, що це станеться. Кажу “сподіваюся”, бо не впевнений. Але я знаю, що люди намагаються допомогти переконати адміністрацію зробити це”, — сказав Гербст.
Напередодні українська делегація провела перемовини з радником Білого дому з нацбезпеки Джейком Салліваном і спікером Палати представників Майком Джонсоном. Сторони обговорили прийдешнє голосування на Капітолійському пагорбі, в межах якого розглядатимуть майбутній бюджет підтримки України Сполученими Штатами.
Раніше Джейк Салліван закликав законодавців не зволікати з виділенням коштів для України.
За його словами, без дій з боку Конгресу адміністрації до кінця поточного року не вистачить ресурсів для закупівлі додаткового озброєння та обладнання для України, а також для його надання із запасів збройних сил США без шкоди для власної боєготовності.
“Ресурси, надані Конгресом для України та інших потреб національної безпеки, призупинили просування Росії в Україні, допомогли Україні домогтися значних військових перемог, включно зі звільненням понад 50% території, яку раніше окупувала Росія. Також це позначилося на нашому власному оборонно-промисловому комплексі, стимулюючи і розширюючи виробничі лінії та підтримуючи високооплачувані робочі місця по всій країні. Тепер рішення за Конгресом”, — резюмував Салліван.
Він додав, що члени Конгресу, які не підтримують виділення допомоги для України, у підсумку голосують за результат, який полегшить главі Кремля Путіну досягнення своїх цілей. А цього допустити не можна.
Своєю чергою, співголови Конгресового українського кокусу Марсі Каптур, Брайан Фіцпатрік і Майк Куіглі опублікували заяву із закликом затвердити пропозицію президента США Джо Байдена про виділення додаткової допомоги Україні.
“Ми перебуваємо на критичній стадії війни України проти російського вторгнення. З кожним днем, коли ми не надсилаємо додаткову військову допомогу, Путін стає тільки сильнішим. У міру того, як запаси і боєприпаси в Україні зменшуються, російська армія стає могутнішою. Якщо не вживати дій, це призведе до перемоги Путіна і поставить під загрозу долю вразливих демократій по всьому світу. Настав час для Конгресу зробити те, що правильно для України і світового порядку. Ми повинні негайно надати додаткове фінансування, щоб допомогти Україні в наступному році бойових дій”, — йдеться в заяві співголів Конгресового українського кокусу.
Раніше спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що він “упевнений і оптимістичний” у схваленні Конгресом додаткових коштів для Ізраїлю та України до свят, за умови досягнення угоди щодо змін у політиці безпеки на кордонах, яких вимагають республіканці.
Президент Байден же заявив, що відмова від підтримки України — “абсолютне безумство”. І це суперечить інтересам США. Тому Білий дім працюватиме із законодавцями, щоб продовжити надавати допомогу.
Читайте також: Україна сьогодні задає тренди в оборонній промисловості: про вигоду для західних партнерів розповів військовий експерт