Україна продовжує посилювати повітряну оборону. Найближчим часом очікується підкріплення сил ППО американо-норвезькими та французькими ЗРК. Крім того, Україна, як самостійно, так і у співпраці з партнерами, розробляє вітчизняні зенітно-ракетні комплекси та нові ефективні системи радіоелектронної боротьби. Про це сказав засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант Ігор Романенко в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 6 грудня.
Гість ефіру наголосив, що впродовж усього останнього часу українським воїнам вдається утримувати небо завдяки високому професіоналізму.
Базовими у боротьбі в повітрі з російськими окупантами, за його словами, залишаються зенітні наземні сили, які мають на озброєнні як старі радянські зенітно-ракетні комплекси, так і нові сучасні західного зразка.
“У нас є невелика кількість авіації, наші пілоти, які героїчно в цих умовах виконують завдання з протиповітряної оборони, а також з нанесення ударів по наземних цілях противника”, — зазначив Романенко.
Сьогодні Україна — держава, яка активно розвиває свою протиракетну оборону, наголосив він.
“Нехай не така велика кількість комплексів поки що перебуває в Україні. Але союзники допомагають. Ми знаємо, що черговий комплекс Patriot нам надасть скоро Німеччина. Це дуже важливо для нас і з погляду можливостей протиракетних, і з погляду того, що він має середні та великі дальності, які нам також необхідні. Ми маємо перспективу надходження додаткових комплексів, таких, як IRIS-T, що вже добре зарекомендували себе, німецькі, NASAMS, американсько-норвезькі, французькі Crotale ближнього радіусу дії та інші”, — сказав експерт.
Романенко зауважив, що всі нові комплекси українські військовослужбовці швидко освоюють і успішно ведуть бойові дії з противником.
“У нас ведуться серйозні розробки своїх власних комплексів. Поки що програма реалізується інтеграцією елементів радянських зенітно-ракетних комплексів з американськими ракетами, такі як “Бук”. Це в рамках програми FrankenSAM. І вже три проєкти є, працюють над наступними, які дозволять отримати додаткові кошти”, — сказав гість ефіру.
За його словами, завдяки подібним розробкам, Україна має можливість збільшити кількість засобів відбиття повітряних нападів армії РФ.
“Це дуже актуально в боротьбі з висотними цілями, такими як “Шахеди”, крилаті ракети, вертольоти, літаки, які летять низько. Тут є перспектива, триває серйозна робота, зокрема з розробки підприємствами і прийняття на озброєння своїх вітчизняних зенітно-ракетних комплексів”, — резюмував Романенко.
Читайте також: Будемо збивати й чорні — Ігнат про нові “Шахеди”
Нагадаємо, 6 грудня російські окупанти запустили по Україні майже пів сотні ударних безпілотників типу “Шахед”, 41 із них українським військовим вдалося знищити.