Уперше за багато десятиліть Росія зазнала невдачі під час переобрання до категорії “А” Міжнародної морської організації ООН: до її складу включають тільки першу десятку найвпливовіших держав. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів капітан 1-го рангу запасу, заступник начальника штабу ВМС ЗС України (2004-2020 рр.) Андрій Риженко.
“Це дійсно дуже серйозні репутаційні, іміджеві втрати. Іміджевий удар такий, тому що вперше з 1965 року Росія опинилася поза цією радою міжнародної організації мореплавців. Туди направляють своїх представників 40 країн. І ось ця десятка, в якій була завжди Росія, десятка категорії “А” — це найрозвиненіші країни. Ось те, що вона туди не потрапила, для неї це, звичайно, дуже боляче”, — сказав він.
За словами Риженка, Росія втратила можливість просувати якісь свої інтереси щодо судноплавства в цій міжнародній організації. Зокрема, вже досить довго Росія намагається збільшити свою виключну морську економічну зону в Північному Льодовитому океані, тому що там дуже великі запаси нафти і газу.
“Зараз вони роблять великі ставки на Північний морський шлях, тому що це найкоротший шлях, наприклад, з Європи в Азію… Усе це їм, загалом, потрібно постійно підтримувати, постійно дивитися реакцію країн, їх переконувати тощо. Перебування на цій Раді Міжнародної організації мореплавства дає їм змогу це робити”, — сказав експерт.
Він наголосив, що РФ не просто так не переобрана в категорію “А” Міжнародної морської організації ООН. Риженко нагадав, що Росія здійснює пряму агресію щодо України, блокувала морський коридор для перевезення сільськогосподарської продукції, атакує українську портову інфраструктуру тощо.
“Якраз через таку агресивну позицію Росії, внаслідок того, що створюються проблеми бізнесу в інших країнах, я думаю, що таке рішення було сформовано, і щонайменше на 2 роки, загалом, Росія місця не матиме”, — сказав експерт.
Водночас він не виключив, що ізоляція Росії від впливу в світі судноплавства може тривати й далі.
Читайте також: Росія втратила місце в Раді Міжнародної морської організації ООН — вперше від 1958 року (ВІДЕО)