Міністри закордонних справ країн Балтії не братимуть участь у зустрічі глав МЗС організації ОБСЄ. Про це сьогодні, 29 листопада, перед зустріччю Ради Україна — НАТО заявив міністр закордонних справ Латвії Кріш’яніс Каріньш, передає кореспондент телеканалу FREEДОМ із Брюсселя.
Очікується, що на зустрічі, яка відбудеться в Скоп’є (Північна Македонія), буде присутній міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.
“Питання в тому, а як взагалі може функціонувати ця організація? Отже, ми, три країни Балтії (Литва, Латвія, Естонія, — ред.), не будемо присутні як міністри. Зустріч відбудеться сьогодні та в п’ятницю (1 грудня, — ред.). Наскільки я розумію, українців там не буде. Можливо, деяких інших країн там не буде теж. І я думаю, що всім нам варто замислитися над питанням, як насправді може функціонувати така організація і якою має бути її роль”, — зазначив Каріньш.
Він наголосив, що неправильно, коли країна-агресор має право вето в такій організації і в певному сенсі намагається перехопити порядок денний.
“Тоді виникає питання: яка мета такої організації? І чи правильно те, що країна-агресор має право вето в ній і в якомусь сенсі намагається перехопити порядок денний ОБСЄ? Я думаю, що це просто неправильно. Тому ми втрьох, сусіди по Балтії, цього разу утримуємося від участі”, — сказав глава МЗС Латвії.
Зі свого боку, міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна зазначив, що місце міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова — на лаві підсудних за злочини Росії в Україні, а не за столом переговорів.
“Міністр закордонних справ України не братиме участі. Я думаю, що замість того, щоб там сидів Лавров, він повинен бути під судом за всі воєнні злочини”, — заявив міністр закордонних справ Естонії.
Він додав, що зараз робота ОБСЄ де-факто заблокована.
“Будемо чесними, ОБСЄ не працює, в сенсі того, що Росія блокує рішення”, — доповнив Цахкна.
Читайте також: Російська делегація на чолі з Лавровим братиме участь у міністерській зустрічі ОБСЄ в Північній Македонії — пояснення політолога