У кожному сегменті безпеки в Україні сьогодні є безпілотні системи вітчизняного виробництва. Розвиток відбувається постійно. Про це розповів співзасновник компанії DroneUA, експерт у сфері безпілотних технологій та робототехніки Валерій Яковенко у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Зараз сектор, що найбільш динамічно розвивається, — FPV-дрони, і ці дрони зараз, коли ми говоримо про виробництво, в Україні превалюють. Тобто найбільше дронів у кількісному вираженні виробляється саме у цьому сегменті. Але так само існують і інші дрони, зокрема для розвідки, для роботи на дальній дистанції, які вже досить давно виготовляються українськими інженерами”, — зазначив гість ефіру.
Модернізація дронів, за словами Яковенка, не припиняється. Основні інновації стосуються радіозв’язку та стійкості до засобів радіоелектронної боротьби противника.
“Саме у напрямку стійкості до РЕБ відбуваються найбільші інновації. Літати далеко, на 1 000 км, Україна вміє давно, мати можливість переносити велику кількість корисного вантажу ми можемо, виробляти дрони тисячами ми вміємо. Справа за малим: все це масштабувати, і щоб не кожен із 10 дронів був успішний, коли ми говоримо про застосування дронів-камікадзе, а робити так, щоб рівень успішного застосування зростав. Над цим зараз і працюють українські інженери”, — коментує експерт у сфері безпілотних технологій та робототехніки.
Яковенко зауважив, що зворотний зв’язок між розробниками дронів та військовими, які їх тестують та застосовують, здійснюється практично миттєво.
“Україна — це країна вільного бізнесу, де абсолютно кожен підприємець може інвестувати свій час, гроші у безпеку. І зараз це має величезний попит і величезну популярність. А завдання держави — спрямовувати у тих чи інших напрямках, завданнях, питаннях та давати зворотний зв’язок. Тому, коли ми говоримо про спілкування між Міністерством оборони України та виробниками дронів чи будь-якого іншого високотехнологічного обладнання, обмін знаннями відбувається дуже швидко, практично миттєво обладнання тестується, виходить зворотний зв’язок про те, що ефективно працює, де є можливість для вдосконалення та швидшої адаптації”, — зазначив співзасновник компанії DroneUA.
Він також наголосив, що Україні необхідно не лише нарощувати виробництво власних дронів, а й у перспективі — компонентів: як “заліза”, так і програмного забезпечення.
“Все необхідно робити руками українських інженерів та всі виробничі потужності наших союзників ближче залучати до кордонів України. Тому що ми знаємо, де обладнання використовується найбільше і де його зараз уже більше, ніж у будь-якій точці світу. І це — Україна”, — наголосив Валерій Яковенко.
Читайте також: Україна створила не лише ноу-хау — дрони-камікадзе, але й ефективну тактику їхнього використання — думка
Раніше військовий експерт, керівник безпекових проєктів Центру глобалістики “Стратегія XXI” Павло Лакійчук заявив, що успішні операції морських дронів України проти Чорноморського флоту Росії привертають увагу багатьох країн, включно з Китаєм та Іраном.
Читайте також: Українські дрони змінили перебіг та характер бойових дій на морі — підсумки року (ВІДЕО)