Німеччина виділяє пакет військової допомоги, Європейська Рада працює над тим, щоб розпочати переговори про вступ України до ЄС, а Молдова закликає до посилення підтримки Української держави. Представники союзників Києва прибули для переговорів із військово-політичним керівництвом країни. Деталі зустрічей — у матеріалі телеканалу FREEДОМ.
Брюссель працює над досягненням консенсусу всіма членами ЄС щодо вступу України та Молдови до складу Євросоюзу. Про це за підсумками зустрічі в Києві з президентами Зеленським і Санду повідомив глава Європейської Ради Шарль Мішель.
За його словами, вже незабаром оголосять про введення 12-го пакета санкцій щодо Росії. Також Брюссель домагається виділення Євросоюзом додаткової допомоги Україні в розмірі 50 млрд євро.
“Я зроблю все, щоб переконати 27 лідерів держав-членів ЄС, що нам потрібне позитивне рішення в грудні. Це означатиме три речі. Перше — це буде сигнал європейським громадянам, що ми дбаємо про їхню безпеку та добробут. Ми будемо процвітати разом із країнами, які мають ті самі принципи. Друге — це буде сигналом для громадян України та Молдови, що ми надійний партнер, що ми серйозні і що ми тримаємо слово. Це також вагомий аргумент для переконання 27 лідерів. Третє — це буде сигналом Кремлю і всім тим у світі, хто хоче підірвати світовий порядок, кому не подобається людська гідність і демократичні принципи”, — заявив Мішель.
У Брюсселі дуже позитивно оцінюють виконання Україною семи вимог Єврокомісії, доповнив глава Євроради.
Молдова також проводить схожу роботу — Кишинів отримав дев’ять вимог. За словами Маї Санду, одним із головних факторів ризику залишався російський вплив на Молдову.
Останніми місяцями уряд ухвалив низку рішень, щоб обмежити можливості Кремля в країні. Також Санду закликала посилити підтримку України на міжнародному рівні.
“Я хочу закликати всі вільні країни, всі країни, які поважають свої законно визнані кордони — підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. До перемоги. Тому, що іншого шляху немає”, — резюмувала Санду.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що незважаючи на труднощі в переговорах із деякими членами ЄС, Україна працює над тим, щоб підійти до грудневого саміту з найсильнішою позицією. Для цього парламент і уряд активно працюють над виконанням усіх вимог і побажань Єврокомісії.
“Як я і сказав, ми ніяких подарунків не очікуємо. Але я хотів би звернути увагу, що ми — країна у війні. І для нас рішення в грудні — це мотиваційне рішення, мобілізаційне. Воно допоможе нам вірити, що справедливість є і буде”, — наголосив Зеленський.
Для надання військової та політичної підтримки з неоголошеним візитом до Києва прибув також міністр оборони ФРН Борис Пісторіус. Зустрівся зі своїм українським колегою Рустемом Умєровим і президентом Володимиром Зеленським.
Під час пресконференції він заявив про черговий пакет військової допомоги Україні на 1 млрд 300 млн євро. Пісторіус також пообіцяв, що наступного року Берлін поставить Києву ще 140 тис. боєприпасів.
“Я маю честь і задоволення оголосити про новий пакет, і до цього пакету включено ще чотири системи Iris-T, артилерійські боєприпаси і Panzer Defence Mines. Цей уже п’ятий пакет з минулої зими, його вартість — 1 млрд 300 млн євро. Це допоможе вам у боротьбі з російською агресією. Це означає і підкреслює, що ми впевнено і надійно стоїмо на боці України”, — сказав міністр оборони Німеччини.
Своєю чергою, глава Міноборони України Рустем Умєров повідомив, що, продемонстрував німецькому федеральному міністру, як країна реформує рекрутинг і навчає солдатів. Також заявив, що тривають переговори про спільне німецько-українське виробництво.
“Ми відвідали пункт управління ППО, на озброєнні якого перебуває один із переданих Німеччиною ЗРК “Петріот”. Пан міністр був поінформований про ефективність використання цієї зброї. Це допомагає нашій економіці працювати, зокрема нашим підприємствам ВПК. Щодо звільнення всіх тимчасово окупованих територій, у нас є план, відповідно до якого ми продовжуємо просуватися. Зупинок немає, ми не дамо жодної можливості на перепочинок противнику”, — акцентував Умєров.
Читайте також: Зеленський, Санду і Мішель обговорили євроінтеграцію України і Молдови та майбутній саміт ЄС у Брюсселі (ВІДЕО)
Нагадаємо, що в понеділок, 20 листопада, Київ відвідав глава Пентагону Ллойд Остін. Він зустрівся з вищим керівництвом України, і заявив про новий пакет військової допомоги на суму 100 млн дол. За словами міністра оборони США, допомога включає додаткові артилерійські боєприпаси, перехоплювачі для протиповітряної оборони, а також низку протитанкових озброєнь.