Росія зацікавлена в затягуванні війни проти України. Цей план країни-агресора навряд чи спрацює, але це виклик для України. За допомогою партнерів і завдяки незламності своїх громадян Україна веде активний поступальний рух до своєї європейської мрії. Таку думку сьогодні, 21 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Володимир Фесенко.
“Очевидно, зараз війна вступає в нову фазу, в новий етап — складний, етап виснажливої боротьби. Ми вистояли на перших етапах війни, але зараз, очевидно, Росія, яка не може нас перемогти на полі бою, намагається затягнути війну, перевести її в позиційний формат, хоче зробити це війною на виснаження. Робить ставку на те, що в неї дуже багато людських, природних, фінансових ресурсів досі. Тому вони хочуть виснажити українців, сподіваються на зміну політичної кон’юнктури в країнах Заходу і в такий спосіб, як-то кажуть, не миттям, так катанням домогтися бодай якогось реваншу або хоча б спробувати вийти на якесь закінчення воєнних дій на своїх умовах. Навряд чи цей план спрацює, але це серйозний виклик для України”, — сказав він.
Фесенко вважає, що візити до України, які відбуваються цими днями (вчора був міністр оборони США Ллойд Остін, сьогодні президентка Молдови Мая Санду, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус), свідчать не тільки про жести підтримки України. Але й про те, що Україну продовжують підтримувати, що б там не писали різні видання, що нібито про Україну забули і вся увага тільки на Близький Схід.
“Ні. Ми бачимо, увага до України зберігається”, — наголосив політолог.
Зокрема, щодо європейської інтеграції, він нагадав, що Єврокомісія позитивно оцінила звіт України щодо виконання рекомендацій ЄС уже в статусі кандидата в члени Євросоюзу, і розглядається питання про початок перемовин з Україною.
“Це те, про що мріяли молоді українці. І це якраз показує і активний поступальний рух України до своєї європейської мрії. І водночас це говорить і про системну підтримку України у протистоянні російській агресії. Так, на нас ще чекає складна зима, але ми до цієї зими вже підготувалися краще, ніж було торік, завдяки партнерам зокрема. Відбувається зміцнення систем ППО України. Росія намагається атакувати, але ефект цих атак набагато менший. І українська енергосистема теж, хоча й зазнала дуже великих втрат торік, але дуже багато вдалося відновити. Тобто ми краще вже готові до цих атак, до цієї важкої зими”, — каже Фесенко.
Тому, на думку політолога, українцям треба перетерпіти нинішні проблеми, накопичити сили.
“Йде розширення військового виробництва у наших союзників, і всередині України теж. Тому нам потрібна спільна стратегія вже більш, можливо, довготривалого протистояння з Росією. Треба перетерпіти всі нинішні проблеми, вистояти, і перемога буде за нами. Перемога — це, зокрема, і наша європейська інтеграція. Ще для нас важлива євроатлантична інтеграція, де також досягнуто дуже суттєвого прогресу. Тому навіть у цих складних, драматичних і часом трагічних умовах війни Україна рухається вперед і досягає успіхів. І це теж наслідок подій 10-річної давнини, коли тільки починалася Революція Гідності, і всієї української боротьби за свободу. Боротьба за свободу не тільки всередині України відбувалася, вона зараз триває і на фронті війни з Росією”, — підсумував Володимир Фесенко.
Читайте також: 10 років тому відбулася перша перемога в сьогоднішній війні, — Зеленський у День Гідності та Свободи
Нагадаємо, раніше Фесенко акцентував, що Україна почала внутрішню боротьбу за свободу та європейську мрію від 2013 року. Боротьба за свободу — частина національної самосвідомості українців.