Джозеф Байден — той президент США, за якого Україна та Сполучені Штати вступили в нову еру своїх взаємовідносин, що називаються стратегічним партнерством. Про це сьогодні, 20 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.
Напередодні 81-річчя Байден написав колонку для The Washington Post. Він звернув увагу на схожість цілей російських терористів та організації ХАМАС, зазначаючи, що обидві сили прагнуть знищити демократичні суспільства сусідніх країн.
“Ця колонка в The Washington Post уже не чинного президента Байдена, а колонка кандидата в наступні президенти США. Ми бачимо, що Байден від промови до промови, від свого публічного виступу до виступу стає дедалі рішучішим, дедалі жорсткішим, і дедалі менше готовий на якісь компроміси, які затягують процеси. Якраз зараз Байден докорінно змінює свою стратегію як внутрішньо політичної боротьби, так і зовнішнього позиціювання — від такого демократа, який шукає через консенсус шляхи розв’язання багатьох питань, до рішучої людини, яка дуже жорстко готова обстоювати національні інтереси Сполучених Штатів та демократії загалом. Саме про це його колонка”, — прокоментував Буряченко.
Політолог уточнив, що в цій колонці Байден не закликає до допомоги Україні, він констатує, що допомога Україні — це запорука національної безпеки США.
“Він чітко дає зрозуміти всьому світу, порівнюючи путінську Росію і ХАМАС, що це абсолютно за своєю суттю однакові, дуже схожі організації. Тому що ХАМАС хоче дестабілізувати регіональну ситуацію на Близькому Сході, а Путін хоче дестабілізувати весь світ. До того ж, ба більше, Росія перебуває незаконно в Радбезі ООН і зараз веде найбільшу повномасштабну війну на Європейському континенті після Другої світової. І перші, і другі — терористи, з якими домовлятися сучасний світ і США не мають наміру. Але водночас вони кажуть, що, для того, щоб наші солдати не брали участь у війні, ми повинні допомагати Україні всім і стільки, скільки буде потрібно, щоб наші діти не вмирали на фронтах”, — пояснив він.
З іншого боку, зауважив політолог, варто пригадати попередню промову Байдена, де він говорив, що у великій матеріальній допомозі Україні зацікавлені й американські промисловці, які зможуть перезавантажити внутрішню промисловість США і дати багато робочих місць, перейшовши на інший технологічний уклад, бо це — величезна реінвестиція в економіку самих Сполучених Штатів.
“Тобто він красиво проводить свою зовнішню політику, як класичний демократ, через акценти внутрішньої, тим самим вибиваючи з-під ніг ґрунт у республіканця Трампа, який взяв на прапор виключно внутрішній порядок денний. Тому, мені здається, Байден ще покаже себе в цій політичній боротьбі в Сполучених Штатах”, — резюмував Олексій Буряченко.
Читайте також: Спільне виробництво зброї планують Україна та США — що відомо (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, президент США Джозеф Байден у колонці для The Washington Post під назвою “США не відступлять перед викликом Путіна і ХАМАСу” акцентував, що рішення, які ухвалюють США під час криз у Європі та на Близькому Сході, визначать майбутнє для багатьох поколінь. Підтримка України з боку Сполучених Штатів здатна запобігти ширшому конфлікту.