“Діють як єдиний механізм“: так зазвичай говорять про екіпажі танків. Три людини: командир, навідник і водій. Броньована бойова машина — основний ворог для піхоти російських окупаційних військ. Про роботу танкістів 63-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України на кордоні Донецької та Луганської областей розповіла військова кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.
Танк Т-72 — модернізований і оснащений тепловізором. Техніка стара, проте в напрямку Кремінної вона робить велику роботу.
Приладами нічного бачення та тепловізорами ці танки були оснащені в Чехії. В умовах сучасної війни без такого обладнання — як і без комунікації з аеророзвідкою — екіпажу танка вже не обійтися.
“Без очей у небі — дуже складно працювати. Ми працюємо із закритих позицій, здалеку. І якщо поїхати без “пташки” працювати із закритих позицій, то звідки ми знатимемо, куди стріляти? А так нас скорегують, ми потрапляємо в ціль — роботу зробили”, — пояснює командир екіпажу, військовослужбовець 63-ї ОМБр ЗСУ Володимир.
Командир екіпажу каже, що ефективна дальність пострілу Т 72 – не більше семи кілометрів. Володимир згадує, як під час виконання бойового завдання з 20 пострілів майже половина снарядів влучила точно в ціль
“Звичайно, коли чуєш: “красунчик, давай туди ще навалюй”, у тебе фух — третє дихання, адреналін”, — ділиться враженнями військовослужбовець.
Збирають танкісти і трофеї — покинутий боєкомплект російської армії. Ці снаряди тепер б’ють по укріплених позиціях противника.
“Трофейний снаряд, який знайшли в бліндажі покинутих російських позицій, — осколково-фугасний”, — каже Володимир.
Для піхоти противника першої лінії оборони обстріли танками – у більшості випадків фатальні. Постріл можна почути лише після того, як снаряд досяг мети. Тож часу, щоб сховатися, фактично немає.
“Як б’є танк нечутно. Ну як, чутно, але снаряд летить дуже швидко. Якщо бронебійний, то за секунду він пролітає 1 тис. 800 метрів”, — зазначає військовослужбовець 63-ї ОМБр Микола.
Техніка хоч і не нова, кажуть танкісти, але ще не підводила. Розповідають, що до своєї бойової машини ставляться як до ще одного члена екіпажу.
Танкісти зазначають, що працювати в напрямку Кремінної не просто. Противник не припиняє спроб атакувати сили української оборони. Місцевість — густий ліс. І щоб швидко переміщатися, доводиться часто рухатися по-умовному для танка бездоріжжю.
Але будь-яку перешкоду, зазначають бійці, сприймають лише як новий досвід під час служби.
Читайте також: На Бахмутському напрямку є успішні результати — розмова з українськими захисниками (ВІДЕО)