Володимир Путін — людина, яка вивела тероризм на якісно інший рівень, тому що це тероризм, яким займається держава з величезною армією, ядерною зброєю і ядерним потенціалом, з величезною кількістю ракет і всього, що з цим пов’язано. Таку думку в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ висловив доктор політичних наук Петро Олещук.
Він прокоментував заяву лідера ХАМАС в інтерв’ю єгипетському телебаченню, що “росіяни виграли від того, що ми зробили. Ми відвертаємо увагу США від України”. Виходить, що ХАМАС безпосередньо заявляє, що вони навмисно вбили (“пожертвували”) тисячі палестинців, щоб відвернути увагу США і Європи від України.
“Так. І найголовніше, що це, очевидно, нікого не бентежить. Ось у чому парадокс. Очевидно, що в Палестині теж [нікого не бентежить]. Це така досить парадоксальна ситуація. Іноді пропаганда виявляється сильнішою навіть за почуття самозбереження для себе і для своїх близьких”, — сказав Олещук.
Політолог пояснив, що ця проблема існує тому, що всі терористи в сучасному світі прекрасно розуміють цей світ.
“Напевно, якщо хтось і повинен якимось чином на практиці викладати сучасну соціологію, це насамперед мають бути терористи. Тому що хто-хто, а вони прекрасно розуміють сучасне суспільство. У сучасному суспільстві суттєво зросла цінність людського життя принаймні це стосується розвинених держав. І нормальна людина в розвиненій країні, коли дізнається про те, що хтось обстрілює якісь міста і там гинуть мирні жителі, вона буде ставитися до цього погано. Нормальна людина і уряд роблять висновок, що потрібно це все враховувати і розуміти, а терорист — обкладімось мирними жителями по максимуму, прикриємося ними і тоді нам буде набагато простіше займатися своєю діяльністю. Ось у чому логіка терористів”, — каже він.
Проводячи паралель із початком російської агресії 2014 року в Криму і на Донбасі, Олещук нагадав легендарну цитату Путіна, що “ми встанемо за жінками і дітьми, і подивимося, чи будуть вони стріляти, чи ні”.
“Це дійсно алгоритм початку російської агресії проти України. Коли вони виводили на вулиці маси обдурених людей, яким розповідали якісь байки, щоб вони просто руками зупиняли українську військову техніку. Українські солдати в той момент були абсолютно до цього не готові психологічно. Жодна нормальна людина ніколи не буде до цього готова. Ось логіка терористів. І зараз ми бачимо, що логіка терористів скрізь однакова. Просто світ досі не здатний юридично визнати, що насправді в Росії в Кремлі сидить терорист, терорист №1”, — заявив він.
Політолог додав, що тривалий час США використовували цей штамп про Усаму бен Ладена (засновника міжнародної ісламістської терористичної організації “Аль-Каїда”), як терориста №1.
“Але Усама бен Ладен — це просто невинна дитина порівняно з Путіним. Ось хто терорист №1. Ось хто дійсний організатор терактів, про які жоден будь-який терорист в історії не міг і мріяти. Про такий масштаб терактів. Такий дуже серйозний тероризм, але водночас логіка дій та ж сама, як і в будь-якої дрібної терористичної організації — прикритися цивільними, чинити терор стосовно цивільних, щоб у відповідь викликати певну реакцію, або спробувати придушити спротив шляхом деморалізації, або ж навпаки, викликати якусь бурхливу реакцію, щоб спровокувати супротивника на не завжди раціональні дії, втягнути в постійну емоційну накрутку і психологічний тиск. Це логіка терориста”, — роз’яснив Олещук.
Він уточнив, що просто існують терористи, які мають лише кілька сотень бойовиків з автоматами чи вибухівкою, а є терористи з величезною кількістю ядерних бомб, літаків, кораблів, кілька флотів тощо.
“І такі терористи є в сучасному світі. І через те, що ці терористи надто сильні, світ так і не здатен їх визнати терористами, шукаючи якісь різноманітні шляхи як насправді їх назвати”, — резюмував Петро Олещук.
Читайте також: ООН перетворилася на клуб дипломатів, від яких нічого не вимагається і вони нічого не вирішують, — Олещук
Нагадаємо, Путін — диктатор, а Росія — диктатура. Відповідну резолюцію 13 жовтня одноголосно ухвалила Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) — “за” проголосували всі 43 євродепутати. Примітно, що документ підтримали Азербайджан і Туреччина, які донедавна прихильно ставилися до Росії та її лідера.