ХАМАС готував другий етап нападу на Ізраїль: звідки у терористів зброя (ВІДЕО)

Озброєні учасники палестинського ісламістського руху ХАМАС. Фото: ap.org

Бойовики ХАМАС готувалися до другого етапу нападу на Ізраїль. Про це пише видання The Washington Post з посиланням на анонімних співробітників спецслужб країн Заходу та Близького Сходу. За їхніми даними, під ударом під час другого етапу наступу мали опинитися великі міста Ізраїлю та військові бази ЦАХАЛ, передає FREEДОМ.

2006 року в результаті перемоги на парламентських виборах до влади в секторі Гази прийшов ХАМАС. “Рух ісламського опору” — так перекладається абревіатура російською мовою — ще в 1987 році заснував шейх Ахмед Ясін, палестинський священнослужитель. На початку свого існування організація опублікувала хартію, в якій закликала до знищення Ізраїлю та створення ісламської держави на території так званої “історичної Палестини”.

“ХАМАС контролює цю територію через два елементи. Перший елемент — це благодійність. Тобто, по суті, вся територія сектору Гази забезпечується благодійними організаціями. Тобто гроші, відповідно, він отримує там із різних джерел, переважно з Катару, але не тільки. А інший це, звичайно ж, насильство стосовно тих, хто не згоден, хто активно не згоден із правлінням ХАМАСу на цій території”, — каже директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

Величезні партії зброї ринули в Газу після смерті Каддафі. Тоді арсенали з радянським та французьким озброєнням у Лівії були пограбовані, частина зброї через територію Єгипту потрапила до сектору Гази.

“ХАМАС дуже добре готувався до цієї операції. Рівень звірства описати словами дуже складно. Вони йшли вбивати, вони підпалювали машини, розстрілювали, вони не щадили нікого — від немовлят до людей похилого віку”, — каже речник Армії оборони Ізраїлю Ганна Уколова.

Постачають озброєння до сектору Гази кількома шляхами, стверджують експерти. Крім контрабанди секретними тунелями, зброю привозять морем під виглядом гуманітарних вантажів. Крім того, за роки правління ХАМАСу бойовики налагодили власне виробництво.

“Є автомати Калашнікова. Сотні, просто сотні. Різних модифікацій — продукція і Росії, і СРСР, і Ірану і навіть місцеве виробництво в Газі — вони отримали ліцензію від Російської Федерації створювати ці автомати у них у Газі. Згодом тисячі-тисячі буквально гранат ручних. Сотні різних гранатометів, буквально діапазон — російського чи радісного виробництва чи еквіваленти їм іранського озброєння”, — розповів підполковник запасу Генерального штабу Армії оборони Ізраїлю Марк Бобот.

ХАМАС має значний арсенал вибухівки, мін, важких кулеметів, ракет і дронів. Зі сектору Гази з 7 жовтня 2023 року по території Ізраїлю випустили близько дев’яти з половиною тисяч ракет. Серед тих, хто допомагає ХАМАС — фінансуванням та постачанням озброєння — Іран, Росія та Північна Корея.

Ізраїль стверджує — ХАМАС розміщує у лікарнях, дитячих садках та школах командні центри. Там же тримають заручників.

“Дуже важливо сказати, ХАМАС не має військових баз — це добре організована армія, добре навчені бойовики, які ховаються і які ховають всю свою інфраструктуру в цивільних об’єктах. Ми знаходимо пускові установки, ракети у дитячих будинках, у школах вибухівку, автомати, у приватних квартирах”, — каже Уколова.

Європейський Союз засудив ХАМАС за використання цивільних як живого щита. У Брюсселі закликали Ізраїль виявити максимальну стриманість для захисту мирного населення сектору Гази.

Читайте також: Головним спонсором ХАМАСу є Катар, а бенефіціар війни — Путін, — Зільбер

Прямий ефір