Українські дрони змінили перебіг та характер бойових дій на морі — підсумки року (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Українському флоту морських безпілотників від платформи United24 уже рік. За цей час проєкт пройшов шлях від експериментальної технології до виробництва ефективного та унікального типу озброєнь. Наразі в Україні виробляють і розробляють кілька видів морських дронів. Українські морські безпілотники вже завдали колосальної шкоди російському військово-морському флоту, повідомляє FREEДОМ.

Напередодні річниці запуску ініціативи зі створення флоту морських дронів ці безпілотники вразили ще два російські кораблі. Цілями стали десантні катери проєктів “Серна” та “Акула” в тимчасово окупованому Росією Криму. Судна відновленню не підлягають.

“Це надзвичайно вдала спецоперація. І йдеться не просто про два знищені десантні катери, досить сучасні як для російського флоту. Знищено БТР й особовий склад, які були на суднах. Крім того, ці катери є носіями ЗРК, які мали прикривати інші судна Чорноморського флоту агресора”, — сказав представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі марафону “Єдині новини”.

Таким чином, завдяки програмі United24 українська армія пошкодила або відправила на дно 7 російських кораблів, зокрема фрегат “Адмірал Макаров”, й нафтову вишку. Дрони від United24 купили на пожертви. Гроші на перший безпілотник зібрали за 2 години — одразу після старту кампанії. За рік на створення 50 безпілотників люди з усього світу передали 500 млн гривень.

“Це унікальна розробка, яка змінює доктрину ведення війни в морі й змушує росіян боятися за свої кораблі… Атаками наших дронів захоплюється весь світ. І це тільки початок. Продовжуємо розвивати та вдосконалювати технологію, щоб ви бачили ще більше уражених російських кораблів у новинах”, — написав віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Дрони від United24 моделі MAGURA V5 використовують в операціях Головного управління розвідки. Розробка Служби безпеки України — дрони Sea Baby. Саме вони серйозно пошкодили великий десантний корабель “Оленегорский горняк”, танкер SIG, а також незаконно побудований Керченський міст. У вересні 2023 року стало відомо про розробку підводного дрона “Марічка”. Експерти називають це здоровою конкуренцією.

“Морські дрони, що знищують окупантів, — це продукт приватної компанії. Ба більше, коли ви дізнаєтеся, чим раніше займалася людина, яка створила цю компанію, ви будете дуже здивовані. Вона не мала жодного стосунку ані до моря, ані до транспортних засобів. Але талант українців дозволяє нам швидко робити дуже складні речі. Наші партнери на Заході просто в захваті, коли ми можемо за такий короткий проміжок часу зробити унікальні речі”, — сказав в інтерв’ю “Українському радіо” секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

В української армії сьогодні найбільший досвід використання морських безпілотників. І Київ не збирається зупинятися на досягнутому. Мета — зробити російську агресію з моря неможливою. Крім того, безпілотники незабаром зможуть використовувати не тільки для знищення кораблів противника.

“Це ведення протимінної боротьби, особливо в ближній зоні, на відстані 12 миль. Вони фактично мають ті ж самі можливості, що й тральні кораблі. Вони можуть проводити пошук, ідентифікацію та знищення морських мін. Ну, і в перспективі дрони також можуть замінити окремі кораблі, наприклад, там, де потрібні такі функції, як, наприклад, охорона важливих морських об’єктів, наприклад, острів Зміїний”, — сказав капітан 1-го рангу запасу, заступник начальника штабу ВМС ЗС України (2004-2020 рр.) Андрій Риженко.

Українські морські дрони змінили перебіг та характер бойових дій на морі, зазначають експерти. Російські кораблі повністю витіснені з центральної та західної частин Чорного моря. Завдяки цьому 100 суден із гуманітарними вантажами змогли скористатися морським коридором уже після того, як Росія вийшла із зернової угоди.

Читайте також: Україна створила не лише ноу-хау — дрони-камікадзе, але й ефективну тактику їхнього використання — думка

Раніше військовий експерт, керівник безпекових проєктів Центру глобалістики “Стратегія ХХI” Павло Лакійчук заявив, що успішні операції морських дронів України проти Чорноморського флоту Росії привертають увагу багатьох країн, включно з Китаєм та Іраном.

Прямий ефір