У Росії анонсували систему електронних повісток, реалізувати яку виявилося складним через низку причин. Тому у РФ можливо ховатися від електронних повісток, вилову на вулицях, але багато хто вважає своїм обов’язком захищати інтереси Росії. А набирають військкомати переважно малоосвічених, адже грамотних як “гарматне м’ясо” кидати на фронт складніше. Про це сьогодні, 10 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів російський політолог Дмитро Орєшкін.
“Що стосується електронних повісток, то ця ідея від самого початку була нереалізованою. Уже понад 20 років намагаються створити загальноросійський реєстр населення. У 1995 році було впроваджено Державну автоматизовану систему виборів, яка повинна була враховувати всіх виборців. А виборці — це всі люди, старші за 18 років. Здається абсолютно очевидним, що на її основі можна і потрібно побудувати єдиний електронний реєстр населення. Але не виходить з низки причин, зокрема жодна державна структура не хоче ділитися своїми базами даних. Населення дуже мобільне. Люди їздять з одного регіону в інший”, — пояснив він.
Ховатися в Росії від призову можливо, але в багатьох чоловіків спрацьовує почуття обов’язку перед країною, тож вони самі вирушають на фронт.
“Система вилову населення функціонує досить вдало. Можна ховатися, але тебе можуть зловити біля магазину, на тролейбусній зупинці, біля метро, якщо ти живеш у великому місті. Можна ховатися, але точно так само можна було б ховатися і від електронних повісток. Проблема в тому, що далеко не всі готові ховатися, вміють ховатися. Багато хто вважає, що раз батьківщина покликала, значить, треба йти”, — підкреслив експерт.
Не варто забувати, що контингент, який насамперед намагається закликати Міністерство оборони РФ, живе в селах і не користується навіть комп’ютерами. Ці люди не виїжджають за кордон, не купують нерухоме і рухоме майно, тому їх складно призвати, констатував політолог.
“Можливо, вони зможуть створити єдиний реєстр призовників. Але якщо ти живеш у селі, ти елементарно можеш не мати комп’ютера. А військкомати ловлять не просунутих грамотних, які можуть відбиватися і скаржитися юристам тощо, вони ловлять найпростіших, темних, неосвічених. Гарматне м’ясо”, — резюмував він.
Читайте також: Росіяни паспортизують українських підлітків на окупованих територіях для подальшої мобілізації — подробиці від правозахисника