Втрати по 100 і більше одиниць бронетехніки за два тижні, як під Авдіївкою, дуже великі для того, щоб Росія могла їх оперативно компенсувати. Однак вони не мають критичного впливу на ситуацію з технікою в цілому, оскільки решта фронту майже стоїть. Таку думку сьогодні, 10 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт Ян Матвєєв.
“Приблизно за два тижні масштабних атак, кілька хвиль було, на Авдіївку, справді великих одномоментних втрат російська армія зазнала. Але на решті фронту було відносне затишшя. Було близько восьми, можливо, дев’яти таких російських атак приблизно за місяць у різних місцях: і в районі Куп’янська, і в районі Вугледару було дві атаки. Ми пам’ятаємо, російські колони там теж були розбиті, хай і в меншому розмірі, звісно, ніж біля Авдіївки. Справді, за цей місяць російська армія зазнала серйозних втрат саме у техніці, але загалом на тривалій дистанції зараз втрати у російської армії менші, ніж раніше, бо, власне, фронт стоїть. Немає якихось масштабних операцій, як, наприклад, тривала битва за Бахмут”, — коментує гість ефіру.
Він зазначає, що російська битва за Авдіївку поки не стала такою, як за Бахмут, нинішні атаки набагато менші за масштабом. Причина, як вважає експерт, саме у втратах техніки.
“Звісно, такі атаки, як на Авдіївку нещодавно, змушують російську армію робити паузу. Вони не можуть втрачати по 100 машин і більше за два тижні, а потім ще два тижні — ще 100 машин, а потім ще 100 машин… Таких можливостей, звісно, російська армія не має. Тому й відбуваються ці паузи”, — заявив Матвєєв.
Водночас військовий експерт підкреслив, що не можна говорити про те, що в російської армії залишилася одна лише піхота. Російський військово-промисловий комплекс здатен відновлювати та виробляти техніку для компенсації втрат.
“Вони відновлюють старі танки, тобто використовують старі корпуси тих самих Т-72, наприклад. І цифри показують, що кілька сотень машин на рік вони здатні відновлювати різних типів, і в результаті набирається досить значна кількість. Це якщо говорити про танки. Виробляються й БМП-3, й інші бронемашини, колісні, в тому числі. Так, не в такому масштабі, щоб наростити серйозно вогневу міць і створити якийсь потужний кулак і нескінченно атакувати”, — зазначив Ян Матвєєв.
Читайте також: Війська РФ продовжуватимуть атаки Авдіївки — вони намагаються показати, що ще можуть здобувати перемоги, — Калашніков
Раніше військовий аналітик Іван Ступак сказав, що російське військове командування продовжуватиме кидати людей на штурм Авдіївки, доки місто не буде повністю захоплене. Це єдиний напрямок, де у російських окупантів найбільше шансів здобути успіх. Захоплення цього міста потрібне Кремлю, щоб під час президентської виборчої кампанії говорити про успіхи армії РФ.