Українські понтонери проводять навчання — подробиці (ВІДЕО)

Військовослужбовці проводять навчання. Скріншот: uatv.ua

Для солдатів Збройних сил України провели навчання з форсування річки та переправи через неї. У майбутньому це допоможе звільнити лівий берег Херсонської області та інші тимчасово окуповані Росією території. За тим, як українські бійці долали водну перешкоду, спостерігало не лише командування ЗСУ, але й кореспонденти FREEДОМ.

Військовослужбовці у спеціальних чоботях і костюмах у холодній воді знаходять переправу.

“Течія тут дуже швидка. Нам потрібно було утримати понтони на місці, і не дозволити потоку їх розвернути. Нам вдалося переправити ЗМЛ-131 з боєприпасами на інший берег, де за умовами тренування наші хлопці виконують бойові завдання”, — пояснив командувач Об’єднаних сил Збройних сил України Сергій Наєв.

Організація переправи — одне з найважчих завдань, ще й найнебезпечніших у разі, якщо працювати доводиться під обстрілом.

“Дрони — найбільш небезпечні. Коли літає дрон, діяти потрібно дуже швидко. Якщо не встиг — може бути горе”, — зазначив військовий інженер Сергій.

“Якщо ви помітили, всі понтонери, коли працюють, мають тільки каски на головах і зброю. Їм не дозволено вдягати бронежилети, щоб вони не потонули в разі надзвичайної ситуації. Це захід безпеки”, — повідомив командувач Об’єднаних сил Збройних сил України Сергій Наєв.

Тренування з форсування річки — не просто отримання знань, переконані військові. Приміром, настане час звільнити лівий берег Дніпра в Херсонській області.

“Як машини зможуть переправитися, якщо ми не поставимо понтон? Інженерні війська завжди йдуть першими. Сапери розміновують, потім мости наводимо”, — розповів про особливості роботи військовий інженер Сергій.

Військовослужбовці, які брали участь у навчаннях, мають бойовий досвід, проте не втрачають можливості вдосконалити свої навички.

“Ми працювали з Силами спеціальних операцій. Ми їх переправляли на зачистку території. Мосту не було, й іншого способу перейти на ту територію в них не було. Ми їх переправляли, і вони працювали”, — каже військовий інженер Віталій.

Понтонери свою роботу оцінюють скромно, але їхні колеги запевняють — вона вкрай важлива для наступу армії та звільнення українських земель.

Читайте також: ЗСУ перекидають бронетехніку на лівий берег Дніпра в Херсонській області — окупанти усвідомлюють загрози, — Романенко

Прямий ефір