Вірменія все частіше звертається за підтримкою до Заходу. Так, за даними Міноборони Вірменії, США пообіцяли їм сприяти реформі армії. Також у Вірменії заявили, що не бачать жодних переваг у продовженні присутності російських військових баз у країні, і раніше відмовилися від участі у навчаннях ОДКБ та саміті СНД, передає FREEДОМ.
Ще у вересні Вірменія відмовилася від участі у навчаннях країн Організації Договору про колективну безпеку. У звіті Інституту вивчення війни заявили, що Єреван підтримує стійку політику віддаленого курсу від Москви.
“Після десятиліть відносин безпеки вірменські політики зважилися на кардинальні кроки. Відсутність військ Вірменії в тижневих навчаннях Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) “Непорушне братство-2023″ дозволяє з упевненістю говорити про відмову від тісних зв’язків із росіянами”, — зі звіту Інституту вивчення війни (ISW).
Водночас Вірменія стала більше орієнтуватися на співпрацю із Західними країнами. Наприклад, підписала угоду про закупівлю у Франції сучасних систем протиповітряної оборони.
“Треба зазначити, що Нікол Пашинян знайшов нових союзників, нових партнерів насамперед у Франції, Сполучених Штатів. Ну і зараз вони виходять із Азербайджаном на мирні переговори. І Туреччина пропонує низку стратегічних, економічних, логістичних програм та гарантує певну безпеку Вірменії. Ну і є ще Іран, а Росія вже тут не в змозі відігравати якоїсь серйозної ролі — вона загрузла в Україні”, — сказав Руслан Айсін, політолог, головний редактор журналу “Справді”.
Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що не бачить переваг у тривалій присутності російських військових баз у країні.
“Ось ця заява прем’єр-міністра Пашиняна, вона говорить про те, що, по-перше, надія на Росію не виправдалася. А по-друге, база Російської Федерації — військова база Російської Федерації у Вірменії, вона зараз швидше є фактором нестабільності та загрози, ніж фактором безпеки, і відповідно справа йде до того, що Вірменія вимагатиме її ліквідації”, — сказав виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Олександр Леонов.
Пашинян також зазначив, що Єреван шукає нових партнерів, оскільки РФ не виконала своїх союзницьких зобов’язань, зокрема, під час бойових дій у Нагірному Карабаху у вересні 2023 року.
США пообіцяли Вірменії сприяти реформі армії. Про це повідомляє Міністерство оборони країни. Домовленість була досягнута за підсумками зустрічі першого заступника міністра оборони Вірменії Едварда Асряна із заступником командира Європейського командування США Стівеном Башамом.
Як повідомляють у Міноборони Вірменії, під час зустрічі Башам пообіцяв, що Вашингтон допоможе Єревану в сфері професіоналізації збройних сил, зміцненні професійного сержантського складу, модернізації системи управління, миротворчості, військової медицини, освіти та бойової підготовки.
Читайте також: Вірменія на емоційному рівні прагне максимально відмежуватися від російського впливу, — Куроптєв