Сили оборони України аж до метра знають, де в тимчасово окупованому Криму розташовані військові об’єкти росіян, і успішно по них відпрацьовують. Про це сьогодні, 7 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Сергій Грабський.
“Загалом, ми вже прийшли до того, що більша частина російського флоту була переведена із Севастополя, з Криму. Тобто всупереч тому, що стверджують російські ЗМІ, ми бачимо реальні кроки, які свідчать про те, що противник розуміє, що утримати ситуацію під контролем не зможе й запобігти завданню ударів по військових об’єктах, наголошую, саме військових об’єктах у Криму, він не в змозі. І ми знаємо кожен об’єкт аж до метра і знаємо кожен майданчик, на якому зосереджується озброєння, зосереджуються боєприпаси”, — сказав військовий експерт.
За словами Грабського, безперервно бойова робота українських Сил оборони є одним із чинників, що перешкоджає російським окупантам розпочати масову атаку проти України з використанням ракет та авіації. Він нагадав, що, за твердженням представника ГУР Міноборони генерал-майора Вадима Скібіцького, противник зосередив приблизно 870 ракет різного типу.
“І тут ми жодним чином не можемо забути, зокрема й про героїчні дії патріотів України, які перебувають на території окупованого Криму, які всіляко допомагають армії України звільняти цю територію. Поки що це звільнення має характер точкових ударів по військових об’єктах, які, як я говорив та повторюся, ще раз усім добре відомі. Але в майбутньому, маючи зараз можливість створювати плацдарм й розширити плацдарм на лівому березі Дніпра, буде той час, коли наші танки увійдуть до Джанкоя та до Армянська. Звільнення Криму стане реальністю”, — сказав Грабський.
Він також зазначив, що, внаслідок удару по інфраструктурі заводу “Залив” в окупованій Керчі, був істотно пошкоджений ворожий ракетний корвет “Аскольд”, що також знизило сумарну ударну міць противника.
“Корвет “Аскольд” — це одне з новітніх творінь російського воєнпрому. І це насамперед носій крилатих ракет морського базування. Тобто ліквідація або виведення з ладу такого об’єкта знижує сумарну ударну міць противника. І не слід забувати про ту кількість ракет, яка вже зосереджена. Для того, щоб ці ракети стріляли, потрібно мати необхідну кількість носіїв. І знищення носія або серйозне пошкодження носія таких ракет серйозно послаблює противника”, — сказав військовий експерт.
Він наголосив, що такий корвет — це штучний товар: для того, щоб його побудувати або відновити, знадобиться кілька років.
“Таким чином, для Росії втрата таких майданчиків для запуску крилатих і балістичних ракет є дуже важкою втратою. Відновити цей бойовий потенціал вони швидко не зможуть. Але, повторюся, ми, моніторячи ситуацію й тримаючи під контролем усі військові об’єкти в Криму, продовжуватимемо завдання таких ударів”, — сказав Грабський.
Читайте також: Удар ЗСУ по судноремонтному заводу в Керчі: які наслідки для ЗС РФ, розповів Ступак
Нагадаємо, 4 листопада Сили оборони України завдали удару по портовій та морській інфраструктурі заводу “Залив” у тимчасово окупованому Криму в Керчі. У момент атаки на заводі перебував один із найсучасніших кораблів ЧФ РФ — ракетний корвет “Аскольд”, носій крилатих ракет “Калібр”. Він зазнав серйозних пошкоджень.