Прохамасівська позиція, зайнята Москвою, частково призначена для внутрішньої російської аудиторії, якій треба показати, що Росія захищає “принижених та пригноблених”. Але більшою мірою це особиста помста Путіна прем’єр-міністру Ізраїлю Біньяміну Нетаньягу, який вважався близьким другом Кремля, за те, що він не підтримав путінську агресію щодо України. Таку думку висловив російський журналіст, сходознавець, автор Telegram-каналу SULEYMANOV Руслан Сулейманов сьогодні, 3 листопада, у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Взагалі в Ізраїлі, як відомо, дуже широка підтримка України у цій війні та повне неприйняття російської агресії. Путіна, очевидно, це образило, і таким чином він мститься”, — зазначив він.
На думку гостя ефіру, і зближення Москви з Іраном, а тим більше останній візит до Росії ХАМАС є очевидними жестами щодо Ізраїлю.
“І ми бачили, яка зловтіха на російському державному телебаченні й, взагалі, у російській пропаганді з приводу тієї трагедії, що сталася 7 жовтня в Ізраїлі. Які абсолютно безглузді паралелі, дуже дивні, проводять між Нетаньягу та Зеленським тощо. Дуже агресивна риторика — це багато в чому гра на публіку, прагнення очорнити Ізраїль. І, повторюся, це, зрештою, зводиться до особистої помсти Путіна, який явно очікував більшого від Тель-Авіва”, — вважає Руслан Сулейманов.
Він наголосив, що позиція Ізраїлю щодо Москви на цьому тлі, очевидно, змінюється.
“Ми бачили це за заявою ізраїльського МЗС, яке назвало ганебним кроком запрошення ХАМАС до Москви. Якщо до 7 жовтня приїзд ХАМАС до Москви міг ще якось сприйматися як спроба Росії грати посередницьку роль, примирити палестинські фракції, що ворогують, поміркованих ФАТХ та радикальних ХАМАС, то зараз це все бачиться абсолютно в іншій оптиці, насамперед із Тель-Авіва”, — вважає журналіст.
Читайте також: Візит делегації ХАМАС до Москви: експерти вказали на вигоду Путіна