Конфлікт на Близькому Сході набирає обертів. Спроможності ізраїльської армії не ставляться під сумнів, але союзники Ізраїлю готуються до можливої реалізації найгіршого сценарію — залучення до війни “Хезболли” та Ірану. Про це сьогодні, 2 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив політолог, громадський діяч Михайло Пелліверт.
“Я припускаю, що з тих сценаріїв, які сьогодні розглядають Сполучені Штати та їхні союзники у світі та регіоні, вони готуються до найгіршого сценарію. Найгірший сценарій — залучення спочатку “Хезболли”, а потім і Ірану у військові дії. Ситуація, яка дуже швидко може перетворитися з війни між Ізраїлем і ХАМАС на першу ізраїльсько-іранську війну. Можна вже сьогодні підтвердити і сказати, що американські військові беруть участь у бойових діях навіть”, — сказав він.
Політолог уточнив, що це, зокрема, пов’язано і з тим, що ХАМАС утримує в заручниках американських громадян, але не тільки це є головною причиною.
“Причина в тому, що американці так само як і ізраїльтяни, мені здається, нарешті розуміють, що боротися треба не з пліснявою, а з вогкістю. А вогкість — ця проблема в нас на Близькому Сході — це Іран. І тому ті дуже різкі, рішучі заяви, які були зроблені на адресу Ірану, особисто мене переконали, що, якщо Іран все-таки ухвалить піти на загострення на північному кордоні руками “Хезболли”, то ми битимемо по Ірану, не тільки по “Хезболлі”. Мені здається, цей сценарій, до якого готуються США і Велика Британія. Абсолютно не випадково, що Байден, коли кілька днів тому говорив про “вісь зла”, він вказав в одному ланцюжку імен Росію, ХАМАС та Іран. Байден — випускник ще “школи Холодної війни”, він уявляє собі нинішнє протистояння не тільки як місцеву або регіональну напруженість, а й як якусь нову світову реальність, з якою ми всі зіткнулися. Тому ця ув’язка наших близькосхідних проблем з іншими — з проблемою України, з війною Росії, із загостренням, якого дуже боятися між Китаєм і Тайванем, підіймає весь цей конфлікт на абсолютно новий рівень”, — каже Пелліверт.
За інформацією громадського діяча, у руках терористів ХАМАС перебувають громадяни 37 країн. Це є абсолютно безпрецедентною ситуацією. Тому оперативна співпраця ЦАХАЛ відбувається не тільки з американським спецназом і військовими силами США, а й, зокрема, з Великою Британією, Німеччиною, Італією.
“Звичайно, в плані нашого головного стратегічного військового, політичного союзника виступають США. Можна говорити про політичний аспект того, що відбувається, що Байден, у якого починається передвиборчий рік, якому важливо показати себе дуже рішучим, принциповим політиком. А з іншого боку, я не сумніваюся, що США насправді щиро співчувають, відчувають справжню симпатію до Ізраїлю, відносин з ізраїльтянами. Тому я тут абсолютно впевнений, що слова, сказані щодо подальших сценаріїв розвитку з боку США, слова Байдена, Блінкена, Остіна, скоріш за все, з ділом не розходитимуться. Ізраїль сам здатний впоратися з ХАМАС, у цьому немає сумніву. Але військові сили США (інструктори, військові, спецназ), які перебувають зараз тут, можуть поділитися своїм досвідом, зокрема війни в Сирії та Іраку. І тут є, окрім політичної заяви, якась оперативна підтримка і допомога”, — резюмував Михайло Пелліверт.
Читайте також: Україна та Ізраїль зараз перебувають по один бік гібридної війни нової “вісі зла”, — ізраїльський журналіст
Нагадаємо, як повідомив головний редактор ізраїльського видання “Детали” Еміль Шлеймович, ЦАХАЛ проводить масштабну наземну операцію в секторі Гази. Ліквідація влади ХАМАС є стратегічною метою Ізраїлю. Усі дії проводяться під цим приводом. Операція триватиме й надалі. Одночасно в самому Ізраїлі концентрується велика військова сила, щоб запобігти ескалації.