Морський “зерновий коридор” з України працює: кількість суден уже обчислюється десятками й тільки зростатиме. Про це сьогодні, 2 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.
“Ключове слово — “працює”. Точно так само ми вважаємо, що кількість суден збільшуватиметься. Тут питання першої пробної кулі. Тобто найсміливіші пішли, незалежно від того, що були досить високі ставки зі страхування — близько 5% від вартості судна вантажу, наскільки мені відомо. Знайшлися сміливці, які пішли першими. І зараз це вже понад 70 суден на захід, я думаю, вже ближче до 80, та близько 60 вже на вихід. Відповідно, люди повірили, страхові ставки стали падати істотно. І крім того, цей канал уже перетворився не тільки на експортний, але й на експортно-імпортний, що теж важливо”, — сказав спікер.
Він наголосив, що Військово-морські сили ЗСУ докладають максимум зусиль для того, щоб гарантувати безпеку цього коридору.
“Звичайно, росіянам це дуже не подобається. Звичайно, їм це стоїть поперек горла, те, що обійшлося без них, те, що вони не можуть “обилечивать”, ось є таке слово у росіян. І ось це саме те, на чому вони звикли грати, той геополітичний інструмент, який їм був дуже зручний у морі. Тому ми будемо й далі робити все можливе для того, щоб він розширювався. І ми потихеньку наближаємося до позначки в 1,5 млн тонн. Це досить багато вже”, — сказав Плетенчук.
Читайте також: Україна експортує зерно коридорами солідарності — аналіз експерта
Нагадаємо, як заявила в. о. міністра аграрної політики та продовольства (2019 р.), пані посол з особливих доручень у МЗС України (2022-2023 рр.) Ольга Трофімцева, тимчасовий гуманітарний коридор у Чорному морі працює в режимі підвищеної уваги до питань безпеки через непередбачувану поведінку з боку держави-терориста Росії. Цей коридор забезпечив вивезення 1 млн 300 тис. тонн агропродукції з України, що стабілізує ціни на світових ринках. Україна виконує всі взяті на себе міжнародні зобов’язання щодо експорту агропродукції на світові ринки.