У липні 2023 року Україна виробила вдвічі більше мінометних та артилерійських снарядів, ніж за весь попередній рік. У десятки разів збільшив Київ й виробництво безпілотників, повідомляє FREEДОМ.
“Якщо порівнювати цей рік і минулий рік, то у понад 100 разів збільшено виробництво і кількість дронів, які наші Збройні сили, взагалі всі Сили оборони отримають до кінця року. Потрібно розуміти, що це війна технологій. Сьогодні дрони, РЕБ, захист нашої техніки від дронів противника, системи ситуаційної обізнаності, супутниковий зв’язок — це важливі компоненти технологічної війни”, — сказав віцепрем’єр-міністр України з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров в інтерв’ю виданню “РБК-Україна”.
Щоб оптимізувати виробництво озброєнь, уряд України у 2023 році уклав низку угод із партнерами. На шостому німецько-українському економічному форумі прем’єр-міністр України Денис Шмигаль оголосив про те, що “Укроборонпром” та німецький оборонний концерн домовилися про створення спільного підприємства. Новий бізнес обслуговуватиме й ремонтуватиме техніку, поставлену Україні союзниками. А ще на цьому підприємстві відбуватиметься локалізація виробництва провідних зразків техніки німецького концерну.
“Це одразу ж знімає постійну німецьку і західну дискусію про постачання для України зброї, снарядів тощо. Якщо це буде вироблятися вже в самій Україні, навіть якщо там будуть залучені західні фірми, то вже дискусії не буде”, — сказав німецький політолог Андреас Умланд.
“Західні виробники бачать, що ринок хороший, привабливий для них, він створює для них робочі місця, приносить їм прибуток. І тому вони зацікавлені співпрацювати з Україною. Оскільки в нас іде війна — і це найкраща реклама для їхньої продукції”, — сказав військовий оглядач Денис Попович.
В інтерв’ю Politico міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишин сказав, що наступне спільне підприємство може бути створено за участю іншого німецького виробника військової техніки.
“Це дуже перспективний напрямок, тому що вже тільки в Україні понад 150 приватних підприємств працює в системі ВПК. Це перспектива більш вільного ринку, це безпілотники, БТРи, танки, ракети. Це найважливіше виробництво боєприпасів різних типів, що сьогодні дуже потрібно як “кров війни”. Це те, що сьогодні використовується в незмірних кількостях. Звичайно, безпілотники — десятки, а то й сотні тисяч, які необхідні як витратний матеріал. Ось ці виробництва будуть налагоджуватися і з іншими країнами”, — сказав генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.
Після першого Форуму оборонних індустрій у Києві, 59 іноземних компаній із 23 країн світу приєдналися до створеного Україною Альянсу оборонних індустрій, мета якого — виробництво озброєнь для ЗСУ.
“Була інформація про спільне виробництво систем ППО з американською стороною. З чеськими компаніями, якщо не помиляюся, була інформація про те, що ми будемо співпрацювати. Закуповується активно словацька техніка, словацькі самохідні артилерійські установки Zuzana, польські самохідні артилерійські установки Krab. Тобто вся ця співпраця розширюється, зацікавленість є, й вона виникла ще з минулого року”, — сказав Попович.
Співпраця з провідними світовими виробниками озброєнь позитивно позначиться на стані українського ВПК, впевнені аналітики. Партнерство це буде довгостроковим, оскільки українська армія переходить на стандарти озброєнь НАТО.
Читайте також: Оборонно-промисловий комплекс України значно активізувався в умовах війни — подробиці від експерта