У пропозиціях до 12-го пакету санкцій Євросоюзу проти РФ було представлено, наприклад, інформацію про неможливість започаткування якихось нових проєктів із “Росатомом”. Іншими словами, це будуть санкції на майбутнє. Про це сьогодні, 29 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив економічний експерт Ілля Несходовський.
“Якщо “Росатом”, а він на сьогодні більшість своїх проєктів реалізує з європейськими компаніями, тому що повністю будь-який проєкт атомний закрити неможливо, потрібне обладнання з інших країн, то таке обмеження — це такі начебто санкції введені, але на майбутнє. Будуть якісь проєкти у “Росатома”, не будуть ці проєкти, але європейські компанії там участі не братимуть. Цей елемент, найімовірніше, вони включать, щоб показати перший крок до санкцій проти російської атомної енергетики”, — сказав він.
За словами експерта, інші якісь обмеження щодо російського палива і російського управління, все, що там можна було зробити без шкоди для своїх компаній, все зроблено.
“Інші кроки, найімовірніше, зроблені не будуть. Але я вважаю, що в цьому напрямку треба працювати. Ми бачимо, що є співпраця з американськими компаніями, які виробляють ядерне паливо, і розглядають питання про перемикання цих компаній, які виробляють атомні електростанції, енергетику на американські постачання. Це буде, звичайно ж, найкращим способом, коли є альтернатива. Цю альтернативу протягом дуже короткого часу можна використовувати. І можна використовувати санкції щодо обмеження палива”, — каже Несходовський.
Також, на його думку, європейські компанії мають виходити зі спільних із Росією проєктів і тих, що існують, і тих, що на майбутнє, щоб у країни-агресора не було можливості отримати прибуток від їхньої реалізації.
“Тим паче треба розуміти, що цей сектор такий самий найвпливовіший і може впливати на політику країн через шантаж того, що, наприклад, на якесь паливо буде обмеження в постачанні з якихось надуманих причин. Європейські країни це розуміють, працюють. Подивимося. Цей елемент, про який я сказав, думаю, що він точно буде в 12-му пакеті прописаний”, — резюмував Ілля Несходовський.
Читайте також: ЄС готує 12-й пакет санкцій — які заборони торкнуться Росії (ВІДЕО)
Нагадаємо, як заявив експерт енергетичного ринку Геннадій Рябцев, Європа в короткостроковій перспективі об’єктивно не може відмовитися від співпраці з компаніями, що входять до “Росатому”. Але може поставити хрест на розвитку співробітництва, участі цих компаній у різних міжнародних організаціях, а також вводити персональні санкції проти функціонерів концерну.