Під час повномасштабної війни Росії проти України невеличка соціальна пекарня з Києва, де хліб випікають для прифронтових населених пунктів та військових, готується працювати в другу зиму із загрозою відключення електрики через російські терористичні обстріли, інформує FREEДОМ.
Електрика для київської пекарні чи не найголовніша умова виживання, оскільки завдяки їй працює все обладнання — від міксерів до самих печей.
“Коли ми працювали на колишньому місці, у нас часто вимикали світло у 2022 році, і навіть на початку 2023 року. Через це ми не працювали”, — розповідає пекар Тарас Гуцол.
Стабільна діяльність — це не лише робочі місця для соціальної пекарні, де працюють люди з психічними відхиленнями, адже з початком війни вони випікають хліб для військових частин та прифронтових населених пунктів.
“Нам здавалося, що тривалі перебої з електроенергією — це найважче. На зміні збиралися по 10 чи 15 людей, і всі чекали, коли ж буде електроенергія”, — каже менеджер із логістики Іван Зінченко.
Єдиним шансом не ставити виробництво на паузу виявилося придбання генератора, але купити його самостійно не було можливості.
“Для того, щоб не простоювало виробництво, ми провели збір коштів для придбання генератора, але добрі люди з Європи написали нам, що, будь ласка, не витрачайте гроші, ми вам уже веземо! І вони привезли нам генератор, він набагато потужніший, ніж нам потрібно. Але він нас дуже виручив”, — розповідає директорка пекарні Наталія Шадріна.
Зараз на підприємстві знову встановлюють генератор, провівши необхідне обслуговування перед початком зимового сезону. Тож у разі довгої відсутності електрики — печі не охолонуть.
“Я вважаю, що ми досить адаптована нація: минулий рік — пережили, до цього року — готуємося. І коли я запитую своїх колег страшно чи не страшно, — уже не страшно, ми знаємо, чого очікувати. Ми підготували генератор, ми можемо коригувати наші плани, тому ми спокійні й готові”, — наголошує Наталія Шадріна.
Утім, попри підготовку, тут усе ж таки трохи стурбовані невідомістю, зізнаються співробітники, ніхто не знає, що буде далі, але сидіти склавши руки не планують. А поки що займаються тим, що випікають хліб і пакують його для подальшої відправки туди, де точно найважче — на фронт.
Читайте також: Десять населених пунктів за два тижні: як волонтери-ресторатори з Нідерландів допомагають українцям (ВІДЕО)