Світовий ринок уважно стежить за роботою тимчасового українського коридору в Чорному морі, — Трофімцева

Судно, що прямує тимчасовим українським коридором. Фото: mtu.gov.ua

Тимчасовий “гуманітарний коридор” у Чорному морі працює в режимі підвищеної уваги до питань безпеки через непередбачувану поведінку з боку держави-терориста Росії. Цей коридор забезпечив вивезення 1 млн 300 тис. тонн агропродукції з України, що стабілізує ціни на світових ринках. Україна виконує всі взяті на себе міжнародні зобов’язання щодо експорту агропродукції на світові ринки. Про це сьогодні, 27 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила в. о. міністра аграрної політики та продовольства (2019 р.), пані посол з особливих доручень у МЗС України (2022-2023 рр.) Ольга Трофімцева.

“З боку Росії можливі якісь акти агресії, тероризму, які, якщо подивитися на статистику, то не дуже-то й припинялися в південних наших регіонах — Одеська область, Миколаївська тощо. Інфраструктурні об’єкти потрапляють під обстріли, під якісь атаки дронів тощо. Уся ця терористична тактика з боку Росії не змінилася. Щодо безпосередньо цього “чорноморського коридору”, він справді працює і працює досить непогано. І цифри говорять самі за себе. Результати його роботи — більш ніж 1 млн 300 тис. тонн було, завдяки цьому коридору, вивезено з України, експортовано”, — сказала вона.

Пані експосол наголосила, що це є, з одного боку, кропіткою щоденною роботою — забезпечувати заходження цих кораблів, їхнє завантаження (попри всі спроби Росії якимось чином усе одно заважати роботі української зернової та аграрної інфраструктури), виходи цих суден, забезпечувати спокійний їхній вихід. А з іншого боку, це дуже хороший глобальний позитивний сигнал.

“І чим більше кораблів заходять і виходять завантажені не тільки зерном, а й іншою аграрною продукцією з українських чорноморських портів, тим ми бачимо, по-перше, більшу довіру з боку міжнародних великих операторів, судновласників тощо, тому що, звісно, взаємопов’язано все — всі питання, що стосуються рівня або цін на страхування кораблів, питання цін на світових ринках. Ми бачили, що навіть тимчасова інформація, яка з’явилася про те, що щось не так відбувається знову з роботою цього “чорноморського коридору”, призвела до короткочасних стрибків цін на пшеницю на світових ринках, які потім повернулися до норми, до середньозваженої ціни. Але це показує, наскільки уважно світовий ринок слідкує за тим, щоб цей коридор працював”, — каже Трофімцева.

За її словами, все відбувається в робочому режимі.

“Це велика робота наших головних експортних і аграрних менеджерів — Збройних сил України. І робота всіх експортерів, які докладають зараз максимум зусиль, щоб не тільки комерційні зобов’язання виконувалися і зерно, починаючи від кукурудзи, закінчуючи різними олійними культурами, постачалося до країн, де на нього чекають покупці. Але, зокрема, до речі, щоб і гуманітарні вантажі також знаходили можливість бути доправленими до тих країн, де вони зараз дуже і дуже необхідні. Це і Африка, і Близький та Середній Схід”, — додала експертка.

Трофімцева зазначила, що до моменту повномасштабного вторгнення Росії Чорне море для фермерів України завжди було найоптимальнішим і найприйнятнішим експортним маршрутом із погляду цін і логістики. До моменту блокування через порти Чорного моря спокійно у звичайному щоденному режимі в середньому на місяць вивозилося 5 млн тонн продукції.

Читайте також: Росія — зайва: український коридор працює в Чорному морі (ВІДЕО)

Нагадаємо, член правління громадської спілки “Всеукраїнська аграрна рада” Олександр Чумак висловив думку, що Росія від самого початку була зайвою ланкою в зерновій угоді ще до війни і після початку агресії. Це був просто метод накинути зашморг на шию і задушити економіку України.

Прямий ефір