Активні бойові дії на Донеччині відбуваються щонайменше за трьома напрямками. Авіаційними бомбами путінська армія закидає українські позиції поблизу Авдіївки та Лиману, а на Бахмутському плацдармі українські Сили оборони щодня протистоять штурмам російських окупантів. Днями протитанкісти 30-ї окремої механізованої бригади зупинили російську техніку з особовим складом, повідомляє кореспондентка FREEДОМ Альона Грамова.
Бійці 30-ї окремої механізованої бригади протистоять танковим підрозділам російської армії. Вони порівнюють себе зі снайперами: кажуть, теж працюють із прихованих позицій й можуть виконувати завдання всього за кількасот метрів від противника.
Розповідають, днями відбили чергову спробу штурму російської важкої військової техніки з десантом на борту.
“Провели пуск по БМП-2, башта відлетіла, весь десант загинув на місці. Буквально через 2 години виїхав танк, щоб помститися за ці 2 спалені машини. Щойно він опинився в зоні видимості, провели ще один пуск — і танк згорів. Тобто у них із технікою нічого не вийшло: 3 цілі буквально за 2 години, — сказав військовослужбовець 30-ї ОМБр імені князя Костянтина Острозького Андрій.
Одна з найкращих бойових установок для придушення таких штурмів, на думку захисників, — переносний протитанковий комплекс “Стугна”. З ним військовослужбовці можуть працювати дистанційно.
“Плюс у тому, що можна сидіти в бліндажі й працювати, мінусів узагалі ніяких не бачив, хоча, щоправда, трохи важкувата, але це таке”, — сказав військовослужбовець 30-ї ОМБр імені князя Костянтина Острозького Олександр.
Свої цілі військовослужбовці часто виявляють на відстані 10-12 кілометрів. Але намагаються підпустити противника якомога ближче й тоді атакують. Ефективна дальність для роботи цієї протитанкової установки — від 100 метрів до 5 кілометрів. Усього кількох хвилин вистачає, щоб підготувати гармату до удару.
Штурми російських військ на Бахмутській ділянці фронту не припиняються. Сили оборони України щодня їх стримують. Для цього важливі, за словами військових, будь-які засоби, які допоможуть зупинити противника. Тут використовують й Javelin (“Джавелін”).
“Сама ціль має бути в прямій видимості оператора Javelin. І тут так, танк може вас побачити, але намагаємося маскуватися, робимо позиції, щоб не побачили, щоб усе було добре, залишилися живі і більше, і більше палили російської техніки… Поки вся техніка противника не згорить. Палимо все”, — каже військовослужбовець 30-ї ОМБр імені князя Костянтина Острозького Олександр.
Активні бої на Бахмутському плацдармі тривають уже понад рік. Противник намагається прорвати оборону одразу на кількох ділянках фронту.
“Ситуація кращою не стала, я вам хочу сказати, ситуація залишається напруженою. Ніхто не розслабляється, хлопці навчаються, шукають нові позиції, тому що протитанкіст не може стояти на одній точці, тобто зробив пуск, знищив ціль — і переміщаємося. А так все, наближаємо Україну до перемоги”, — зазначив військовослужбовець 30-ї ОМБр імені князя Костянтина Острозького Віталій.
Військовослужбовці кажуть, що в перемозі України в цій війні не сумніваються, й влучно уражена ціль противника поступово її наближає.
“За дві години дві цілі у свій день народження вразив — це найкращий подарунок, який може бути. Але хочеться все одно збити гелікоптер”, — каже військовослужбовець 30-ї ОМБр імені князя Костянтина Острозького Андрій.
Читайте також: Окупанти намагалися атакувати на кількох напрямках, на фронті — 70 бойових зіткнень, — Генштаб ЗСУ