Як російських громадян готують до життя за стандартами тоталітарної КНДР — подробиці (ВІДЕО)

Кім Чен Ин (ліворуч) та Сергій Лавров. Скріншот: uatv.ua

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров порекомендував росіянам їхати на відпочинок до Північної Кореї. У вересні, після візиту в Росію, Кім Чен Ин заявив про плани побудувати в КНДР великий курорт. А губернатор Приморського краю, що межує з Північною Кореєю, пообіцяв надсилати туди делегації, зокрема — дітей. На російських пропагандистських телеканалах триває активна компанія з пропаганди нового союзника Кремля — Пхеньяна, інформує FREEДОМ

Президенту Володимиру Путіну подобаються тоталітарні режими. Нинішня Росія з готовністю копіює їхні зовнішні атрибути. Звідси й відродження культу Сталіна з пам’ятниками по всій країні, і мілітаризм із помпезними військовими парадами. 

Дві ці ідеї злилися воєдино, і тепер російський президент вирішив відродити сталінські спортивні паради. З 1919 року вони проводилися регулярно, а з 1931 року — щорічно, аж до смерті диктатора в 1953 році. Приймав парад особисто Сталін.

“Радянський Союз пропонував світові, зокрема якусь альтернативну ідею: ідею рівності, ідею соціального партнерства — ліву ідею, фактично, комунізму або соціалізму, як полегшену версію. А щоб ця ідея виглядала привабливою, треба було, щоб носій цієї ідеї виглядав справді потужною імперією. Саме тому інвестиції у великий спорт, інвестиції у великий космос і помпезні паради. А зараз у Росії немає ідеї, але хочеться створювати зовнішні атрибути. Це карго-культ Радянського Союзу”, — каже експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.

Єдине майбутнє, яке може запропонувати Кремль сьогодні — це стати другою Північною Кореєю. 

Після зустрічі Кім Чен Ина і Путіна у вересні 2023 року, федеральна пропаганда почала масово піарити КНДР. Для росіян це означає курс на зниження рівня життя, а для світу — зростання нестабільності.

“Після отримання допомоги Пхеньяну для незаконного вторгнення в Україну, Москва має намір здійснювати подальші порушення резолюцій Ради Безпеки ООН, надаючи Північній Кореї військові технології, які можуть загрожувати стабільності в Східній Азії”, — вважає професор міжнародних досліджень Університету Іхва в Сеулі Лейф-Ерік Еслі.

Росія готується перейняти ще один важливий елемент північнокорейського або сталінського режиму — залізну завісу. 

На наступній сесії Державної Думи РФ депутати збираються проголосувати за заборону на території держави VPN сервісів. І таким чином перекрити росіянам доступ до заблокованих на території федерації соцмереж і до незалежних медіа. 

“Наступний етап — це відповідальність за застосування VPN-сервісу. Це, звісно, складніше відстежувати, але вони намагатимуться. Це не буде дуже успішно, багато в чому через те, що альтернативи не створено. Тобто, анонсовано і свою пошукову систему, і свої хостинги, і свої соціальні мережі, і навіть свій аналог “Вікіпедії”, але поки що вони не є зручними для користування. Тому будь-які користувачі інтернету воліють шукати шляхи приєднання до глобальних мереж”, — зазначає Попов.

Очікується, що Путін найближчими місяцями здійснить поїздку в КНДР. Про конкретні дати не повідомляють, проте північнокорейська преса заявила, що російський президент прийняв пропозицію Кім Чен Ина відвідати Пхеньян.

Читайте також: Уже можна говорити про якусь другу Холодну війну, — Умланд про протистояння “клубу ізгоїв” і Заходу

Прямий ефір