У Нижньогородській області у Виїзднівській середній школі організували зустріч школярів 7 класу з найманцем приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” Олександром Расправіним. Учням він розповідав про свою участь у війні проти України, повідомляє FREEДОМ.
У Расправіна дві судимості у справах, пов’язаних із побиттям людей до смерті. Такі зустрічі з колишніми кримінальниками тепер у Росії називають вихованням патріотизму. “Вагнерівець” на зустріч з учнями прийшов не з порожніми руками — приніс дітям переносний протитанковий ракетний комплекс.
“Расправін розповів про себе, як вивів із полону 16 наших військових хлопців. Як сам був поранений і за що отримав свої бойові нагороди”, — з публікації в Telegram-каналі “НеМосква”
Про інші свої “подвиги” він школярам не розповів. На сайті Арзамаського районного суду Нижньогородської області є інформація про три кримінальні справи. У грудні 2010 року Расправіна визнали винним у побитті до смерті власного діда. Вирок — 6 років колонії суворого режиму. У 2016 році Расправіна знову судили у справі про умисне заподіяння шкоди здоров’ю середньої тяжкості. Ще через рік йому призначили 12 років позбавлення волі.
“За версією слідства, він завдав своєму знайомому понад 40 ударів, через які той помер. Унаслідок складання строків чоловікові призначили 12 років позбавлення волі в колонії особливого режиму”, — з публікації видання “Медуза”.
Заклик до ПВК “Вагнер” та інших подібних структур звільнив убивць і ґвалтівників із російських колоній. Після повернення з фронту вони продовжують скоювати злочини. Журналісти “Агентства” нарахували 27 убивств, скоєних учасниками війни Росії проти України, які повернулися додому. У 19 з них підозрюють колишніх “вагнерівців”.
“Вони відчули смак насильства, багато хто з них брав участь у звірячих злочинах в Україні, їм сподобалося. У них потреба в насильстві. Ось ця “бацила” насильства блукає в “ветеранах” цієї війни і її із задоволенням випльовують у своїх будинках, у своїй країні”, — пояснив соціолог, політичний аналітик Ігор Ейдман.
У березні 2023 року голова ПВК “Вагнер” Євген Пригожин заявив, що понад 5 тис. засуджених, які уклали контракт із ПВК, отримали помилування. А вже до середини літа керівник фонду “Русь сидящая” Ольга Романова говорила про 20 тис. Результат не змусив себе довго чекати.
У 2022 році в низці регіонів Росії відзначається значне зростання злочинності:
- Ярославська область — приріст злочинності 14,2%;
- Томська область — приріст 10,49%;
- Самарська область — приріст 8,73%.
Вбивства шляхом підпалу — одні з найжорстокіших. Раніше вони у зведення потрапляли рідко. Але у 2023 році й саме за участю “вагнерівців” таких уже чимало. Зростає і кількість випадків домашнього насильства, а також насильства на сексуальному ґрунті, зокрема й щодо неповнолітніх.
Кремль не тільки випустив на вулиці країни злочинців, а й залучає їх до навчального процесу. Група депутатів внесла до Держдуми проєкт поправок до Трудового кодексу, які мають дозволити засудженим за тяжкі та особливо тяжкі злочини “займатися педагогічною та тренерською діяльністю” з дітьми та підлітками.
Читайте також: Міноборони РФ завербувало понад 100 тисяч ув’язнених на війну в Україні, — Романова