Міць російського військово-промислового комплексу сильно перебільшена. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий аналітик Олексій Гетьман.
“Про можливості Російської Федерації з виробництва снарядів. Вони на сьогодні можуть виробляти 1,5 млн снарядів, хоча начебто виходить лише 1-1,1 млн. Це означає, що вони можуть робити 4 100 пострілів за добу. Вони до цього робили по 20-30-80 тис. пострілів, а зараз вони скотилися до 8-9 тис. Все одно це не те, що виробляє промисловість”, — сказав він.
Гетьман нагадав, що раніше в армії РФ був запас — за різними оцінками, від 15 до 20 млн різних снарядів, з яких 12 млн уже використано.
“У них запас 3-4 мільйони ще залишився і 1,5 млн може виробляти промисловість. Вийти на рівень 10-12-15-20 тис. пострілів вони просто не можуть. Чи можуть вони отримати допомогу від Північної Кореї? Так, Північна Корея колись допомагала Радянському Союзу ще в Корейську війну. Там калібр, який підходить для російських артилерійських систем. У Північної Кореї до 50 тис. ствольної артилерії, звичайно, там достатня кількість снарядів для неї. Тому вони щось можуть передати, але я не думаю, що це буде 1,5 млн”, — сказав військовий аналітик.
За його словами, в окупаційної російської армії є проблеми з артилерійськими стволами. За великої інтенсивності пострілів стволи доводиться часто замінювати.
Водночас російський ВПК здатний виробляти на місяць 10-15 самохідних артилерійських установок — таку кількість Сили оборони України знищують на фронті за 2-3 дні.
“Вони можуть на рік виробляти 900 одиниць танків і важкої техніки. З них десь 450 танків, 450 БТР і БМП. Це виходить близько 20 танків на місяць вони можуть виробляти. З тих складів, що у них були просто неба по 20-30-50 років, із приблизно 15 тис. витягнути вони можуть 3-4 тис., збираючи один із 3-4-5 танків. Путін дав розпорядження ще рік тому будувати ремонтні майстерні, де можна буде з того, що залишилося, щось збирати. Половину цього ресурсу вони вже вичерпали. Така робота дає їм можливість постачати на лінію фронту десь ще 50 танків із так званого резерву на місяць… Але ми знищуємо 200-250 танків на місяць, тобто у 2, у 3 рази більше, ніж вони можуть постачати на лінію фронту”, — сказав Гетьман.
Він нагадав, що санкції вплинули на виробництво ракет у Росії, оскільки тепер комплектуючі доводиться доставляти контрабандним шляхом.
“Іскандерів” у них залишилося трошки більше ніж 100, щось вони ще виробляють: на початок війни було 900, з них 800 вони вже випустили. Те ж саме з далекобійними ракетами Х 100, Х 555, “Калібрами”, “Кинджалами”: вони на місяць можуть виготовляти від 40 до 70 таких ракет, може, до 80. І саме тому, що в них є проблеми з контрабандним постачанням високоточних чипів, які використовуються в головках самонаведення. Тобто у них є можливість робити масовані атаки в глибину території нашої країни 30-40, максимум 50 ракет за один пуск. І таких атак вони можуть робити двічі на місяць, якщо не чіпати той недоторканний запас, який у них залишився, — там відсотків 20 від того, що було на початок війни”, — сказав військовий аналітик.
Він окремо звернув увагу на заяву російської влади з приводу випробувань ракети з ядерним двигуном “Буревісник”.
“Це нісенітниця повна. Від цієї ідеї американці відмовилися в 90-х роках… Орієнтовно було 15 запусків і жодного вдалого, але, з усім тим, вони розповідають…”, — сказав Гетьман.
Читайте також: “Буревісник” як символ ядерного шантажу РФ: експерти коментують атомні загрози Росії
Нагадаємо, українські та зарубіжні аналітики, спираючись на дані розвідок і поведінку агресора на полі бою, висловлюють думку, що російська армія відчуває дефіцит військової техніки та зброї. Кремль має намір довго воювати проти України, але ресурси його військової машини вже на цьому етапі потребують поповнення.