РФ спонсорувала атаку ХАМАС на Ізраїль — які знайдено докази (ВІДЕО)

Озброєні учасники палестинського ісламістського руху ХАМАС. Фото: ap.org

Незважаючи на санкції США, російська криптобіржа Garantex переміщує гроші для злочинних угруповань, багатих росіян і терористичної групи, пов’язаної з ХАМАС, пише The Wall Street Journal. Загалом цифрові гаманці, контрольовані палестинським ісламським джихадом, який приєднався до ХАМАС в атаках, отримали 93 млн дол. через криптобіржу. Про інші докази зв’язків Росії із терористами, а також мотиви Кремля дестабілізувати ситуацію на Близькому Сході — у матеріалі FREEДОМ.

Представники палестинського руху ХАМАС уже подякували Путіну за позицію і підтримку. Президент країни-агресора раніше заявив, що війну нібито необхідно закінчити мирними переговорами, метою яких має стати створення “незалежної Палестинської держави”.

Терористам Росія допомагає не тільки словами, але й грошима. Російська Федерація опосередковано фінансує ХАМАС, купуючи дрони-камікадзе для атак по українській інфраструктурі в Ірану.

“Буквально на минулих вихідних ХАМАС подякував Ірану за ту підтримку, яку отримав від іранської сторони як у моральному, матеріальному, так і в методологічному плані. Тобто ми робимо висновок, що РФ своїми грошима, які передала до Ірану, а Іран, своєю чергою, передав їх до ХАМАСу, частково спонсорувала цю атаку на державу Ізраїль, проти громадян Ізраїлю”, — каже військовий аналітик Іван Ступак.

У Радбезі ООН представник Російської Федерації закликав негайно припинити вогонь в Ізраїлі та секторі Гази. ХАМАС він при цьому не згадав. На думку постпреда країни-агресора, у тому, що трапилося, винні Сполучені Штати Америки, а не бойовики, які напали на Ізраїль, Іран, що допомагав планувати атаку, і, власне, Росія, яка передавала терористам зброю.

“Та зброя, з якою до нас прийшли на територію палестинські терористи, це була російська зброя. Вони отримали у росіян ліцензію на виробництво автоматів Калашникова, і робили їх. У них були і “Стріла”, і “Корнети”, й інші міномети, і РПГ російського виробництва. Тож Путін може пишатися тим, що він підтримує терористів, які, до речі, вбили 16 осіб, у яких було подвійне громадянство — ізраїльське і російське”, — сказав експосол Ізраїлю в Росії, дипломат Аркадій Мільман.

Зацікавленість Російської Федерації в кризі на Близькому Сході очевидна, кажуть політологи. У планах Кремля — дестабілізація ситуації в Європі.

“За російськими планами і розрахунками, все це має перекинутися на країни Європейського Союзу. У багатьох європейських країнах, Німеччині, Австрії, Франції, оголошено режим підвищеної терористичної загрози і небезпеки у зв’язку з тим, що є небезпека того, що є радикальні організації, які можуть співчувати ХАМАСу і так далі. Ісламісти радикального спрямування можуть готувати якісь провокації, зіткнення з правоохоронцями або навіть, можливо, теракти”, — наголосив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Зі сплеском насильства на Близькому Сході саме війна в Ізраїлі сьогодні домінує в міжнародному порядку денному. Таким чином Москва розраховує, що увага світової спільноти більше не буде зосереджена на агресії Росії проти України.

Видання Bloomberg із посиланням на джерела в Російській Федерації пише: у Кремлі впевнені, що виграють від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАС, оскільки запити Ізраїлю на військову допомогу можуть відволікти США від України.

Водночас міністр оборони Сполучених Штатів Ллойд Остін заявив, що його країна здатна надавати підтримку і Києву, і Єрусалиму. І продовжуватиме це робити.

Читайте також: ХАМАС до атаки на Ізраїль готували Тегеран і Москва — аргументи Мусієнка

Нагадаємо, високопоставлені представники Європейського Союзу і США прибули до Ізраїлю, щоб висловити підтримку владі країни після нападу бойовиків ХАМАС. Очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Ізраїль може розраховувати на підтримку Євросоюзу і наголосила на необхідності об’єднатися для протистояння тероризму. США надають також і військову допомогу, зокрема поставками ракет-перехоплювачів для “Залізного купола”.

Прямий ефір