Російська Федерація зараз намагається знайти прихильників, які проголосують за її повернення до Ради Організації Об’єднаних Націй (ООН) з прав людини. Однак Росія не набере необхідну кількість голосів для потрібного їй рішення. Таку думку сьогодні, 9 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Ігор Рейтерович.
Він зазначив, що є документальне підтвердження чуток про те, що Росія проводить активну роботу з деякими країнами та розповідає про те, що вона заслуговує повернутися до Ради ООН з прав людини й до неї немає жодних претензій.
“На жаль, заяви від представників деяких африканських або інших країн пов’язані з тим, що ці країни самі по собі, м’яко кажучи, не сильно переймаються правами людини. Це об’єктивна реальність. Подобається їм, не подобається, за всієї поваги, але вони самі регулярно потрапляють під ці моніторинги, і до них є маса якихось питань. Але, з іншого боку, росіянам такими країнами можна маніпулювати та розповісти, що їх викинули з політичних причин”, — пояснив Рейтерович.
На його думку, навряд чи Росію повернуть до Ради ООН з прав людини.
“Великі країни, які мають можливість впливати на розклад сил, наприклад, Велика Британія, Сполучені Штати, однозначно сказали, що це — неприпустима історія”, — повідомив політолог.
Ігор Рейтерович додав, що якщо РФ повернеться до Ради ООН з прав людини, то це буде нонсенс, оскільки Росію підозрюють у геноциді та звинувачують у великій кількості воєнних злочинів.
Читайте також: Експерти ООН побували в селі Гроза після ракетної атаки росіян
Нагадаємо, у квітні 2022 року Росію виключили з Ради ООН з прав людини. За це рішення проголосували 93 країни, проти — 24, утрималися — 58. Дві країни не взяли участі в голосуванні.