Росія відчуває снарядний голод, а її виробництво не здатне відшкодувати витрати боєприпасів. Про це сьогодні, 9 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий оглядач Денис Попович.
Він зазначив, що на сьогодні європейські партнери намагаються перекрити нестачу боєприпасів в України.
“Ми знаємо про те, що розміщені контракти, зокрема й у компанії Rheinmetall, для виробництва артилерійських снарядів того калібру, який нам потрібен. І якраз для того, щоб заповнити склади і Німеччини, і наших європейських союзників, і так далі. Брак снарядів залежить, знову ж таки, від темпу їхнього виробництва, від темпу їхньої витрати. Це фактично відходи бойових дій”, — сказав експерт.
На думку Поповича, той факт, що Російська Федерація зараз змушена вдатися до допомоги Північної Кореї, говорить про те, що вона відчуває снарядний голод, її виробництво не здатне відшкодувати витрати.
“Варто очікувати того, що результатом саміту між КНДР і РФ будуть саме поставки, зокрема боєприпасів і артилерійських систем. А той факт, що снарядний голод може якимось чином впливати на перебіг боїв, — так, безумовно. Тому що зараз, загалом, артилерія є одним з основних засобів ураження і в захисті, і в наступі для обох сторін. Зараз і артилерійська війна відбувається, і піхотна війна за підтримки артилерії. Зокрема, і на півдні України, де українська армія намагається наступати, і артилерія, і дрони, і піхотні бої є, загалом, одним з основних видів ведення бойових дій. Там зараз техніка використовується в досить обмеженому режимі”, — сказав Попович.
Читайте також: Путін програє війну: союзники активно підтримують та озброюють Україну (ВІДЕО)
Раніше військовий аналітик, співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак розповів, що останнім часом у російських окупантів у вісім разів зменшилася кількість снарядів, які вистрілюються. Намагаючись вирішити ситуацію, Кремль був змушений звернутися по допомогу до Північної Кореї. Ба більше, росіяни шукають снаряди та військову допомогу в Ірані, в африканських країнах.