Політичний діалог щодо експорту українського зерна з Угорщиною, Словаччиною та Польщею триває. А співпраця з Болгарією та Румунією вже обумовлена в рамках процесу ліцензування продукції, яка може надходити на їхню територію. Про це сьогодні, 6 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.
“Ми перейшли від емоційних сплесків, від погроз у бік один одного, до більш конструктивного діалогу. Я знаю, що Міністерство аграрної політики кожного дня в комунікації, особливо, це стосується Словаччини, Угорщини та Польщі. Сьогодні вони не прийняли умови стосовно ліцензування української продукції. Тобто, діалог із ними ще відбувається”, — сказав він.
Він зазначив, що Болгарія та Румунія домовилися про співпрацю в рамках процесу ліцензування продукції, яка може надходити на їхню територію.
“Таким чином, триває обговорення, як це все правильно привести в робочий стан, щоб не зачепити економічні інтереси тих країн, але, щоб були враховані інтереси України, яка перебуває у важкому стані в контексті експорту”, — каже він.
Марчук наголосив, що акваторія Чорного моря не може використовуватися повною мірою для транспортування сільськогосподарської продукції.
“Тому зараз ми очікуємо угоду з боку Словаччини, Польщі та Угорщини, що вони узгодять спочатку всередині своєї країни документи, які потрібно ухвалювати з боку України. У Словаччині вибори пройшли, буде формуватися новий уряд. Закінчаться вибори в середині жовтня в Польщі, буде формуватися новий уряд. Напевно, політичний градус трошки вщухне, і ми зможемо налагодити відносини. Але сказати, що все легко, — ні. Кожен намагається відстояти свої інтереси, але хоча б на політичному рівні ми відійшли від взаємних претензій і почали працювати у професійних робочих групах”, — підсумував Денис Марчук.
Читайте також: Альтернатива зерновій угоді: Україна почала експорт зерна через морські порти Хорватії (ВІДЕО)