Українська аеророзвідка спостерігає за кожним кроком росіян — про роботу на Бахмутському напрямку розповіли воїни ДПСУ (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Підрозділ аеророзвідки Державної прикордонної служби України (ДПСУ) працює на передовій у Донецькій області. Воїни спостерігають за кожним кроком противника. За їхньої допомоги українська артилерія точно знає, куди завдавати ударів, щоб дати відсіч російським військам. Роботу аеророзвідників бачила кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.

22-річний військовослужбовець Ілля в ДПСУ з 18 років. Народився в населеному пункті на кордоні з Румунією в Чернівецькій області, тож із самого дитинства цікавився роботою прикордонників. Його перший контракт, підписаний на три роки, закінчився вже під час повномасштабного вторгнення Росії до України. Зараз Ілля служить на Донеччині — працює оператором дрона на Бахмутському напрямку.

“Працюємо коло Курдюмівки населеного пункту і Озарянівки. Там ворог дуже сильно окопався, він ховається в будинках переважно, у підвалах. Ми відсліковуємо, куди він іде, де саме ховається, їхні бліндажі і як саме відпрацьовують. І коли бачимо, що іде противник чи в окопі, чи по тропі, чи навіть серед тої самої Озарянівки чи Курдюмівки, серед населеного пункту. У нас дивляться так само по прямій трансляції наші хлопці, ЗСУшники дивляться, і аналогічно відпрацьовуємо по противнику”, — розповів Ілля.

Аеророзвідники на лінії фронту — одна з основних цілей російських окупантів.

“Літали з моїм колегою, також міняли акумулятори на дрон. І коли вже забігали назад в окоп, то почули свист міни і зрозуміли, що летить у наш бік. Буквально кілька секунд було, щоб пригнутися, сховатися в окоп. Слава богу, все обійшлося і не було жодних проблем”, — поділився Ілля.

Щоб ефективно працювати в тилу російських позицій, українській аеророзвідці необхідно бути на передовій.

“Ми виїжджаємо на лінію фронту через РЕБ, який глушить наші дрони, садить їх. Ми через це змушені виходити якомога ближче до позицій, щоб мати можливість залетіти в тил ворога, щоб більше побачити”, — пояснив військовослужбовець ДПСУ.

Побратим Іллі — Олександр, його ровесник. Він теж народився на кордоні з Румунією та Молдовою. Каже, з Іллею раніше знайомий не був, а тут стали напарниками в аеророзвідці. З висоти бачать наслідки так званого “русского мира” на тимчасово окупованих територіях.

“Населені пункти зруйновані, будинки теж. Жодного живого будинку не бачив. Усе розвалено, все в окопах, нічого цілого, в принципі, не залишилося. Залишилися тільки підвали, де, в принципі, ховаються окупанти. А так більше нічого немає. Зараз просто обліт робимо. Вітряна погода, трохи складніше літати. У принципі, на бойових завданнях це не позначається. Літаємо і за такого вітру. Просто набагато складніше це робити. Дрон здуває, але протидію вітру робиш і в принципі тримаєш його на місці”, — розповів український захисник.

Олександр показав відеозаписи своєї роботи. Є момент, коли завдяки аеророзвідці їхнього підрозділу, артилерії вдалося уразити позиції противника:

“Виявили окупанта, який спускався з рюкзаком по вулиці в Озарянівці. У цей момент через дружні підрозділи скоригували. Вони зробили три постріли і влучили по ньому. Не вбили, але затрьохсотили його, на адреналіні побіг у будинок”.

Протидіяти аеророзвідці військових РФ, яка теж постійно веде спостереження за позиціями українських захисників, допомагає антидронова гармата українського виробництва.

“Беремо, коли бачимо ворожий дрон, наводимося на безпілотник і будемо його садити. Тобто коли навелися, необхідно затримувати на його рівні і можна побачити, що дрон починає сідати. Коли він починає сідати, так само його супроводжуємо, поки не втратить зв’язок із пультом і поки остаточно не сяде. У нас є на позиціях наші антидронові гармати. Так само ми, коли знаємо, що вони працюють, не літаємо, бо можемо потрапити під свою роздачу. Тобто хлопці нас попереджають, кажуть, дивіться, ми вмикаємо антидронову гармату, краще не літайте”, — каже Ілля.

На півдні від Бахмута Сили оборони України продовжують звільняти окуповані російськими військами території. Як повідомив начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш, ситуація там стабільно напружена. За його словами, противник намагається повернути втрачені позиції в районі Кліщіївки та Андріївки, але безуспішно.

Читайте також: На Бахмутському напрямку ворог зараз максимально агресивний, але українські захисники йдуть уперед і мають успіхи, — Євлаш

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, протягом минулої доби на фронті відбулося 57 бойових зіткнень. Російські окупаційні війська завдали п’ять ракетних та 60 авіаційних ударів, здійснили 47 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ і по цивільних об’єктах. На Бахмутському напрямку росіяни безуспішно намагалися відновити втрачене положення біля населених пунктів Григорівка, Кліщіївка та Андріївка Донецької області. Сили оборони України продовжують штурмові дії південніше Бахмута, завдають ворогу втрат у живій силі та техніці, закріплюються на досягнутих рубежах.

Прямий ефір