Культурні цінності України, які також є Всесвітньою спадщиною ЮНЕСКО, представлені в Києві на фестивалі “Жива культура – живий світ”. Майстри з різних регіонів сьогодні, 30 вересня, продемонстрували, чим унікальний кожен куточок України, й навіть провели майстер-класи, повідомляє FREEДОМ.
Серед експонатів виставки був навіть борщ, точніше монета з символічним маркуванням, яку Національний банк України передав Міністерству культури України. А представлені петриківський розпис, лозоплетіння, косівська мальована кераміка — це вже нематеріальна культурна спадщина, яка також під опікою ЮНЕСКО.
“Технологія складна. Це кераміка, це важко носити за собою. Ми каміння за собою носимо. Нерухома спадщина — це дуже важливо, але духовна культура, нематеріальна, вона з часом стає ще ціннішою. Тому спасибі людям, які про це подбали”, — сказала керамістка, мистецтвознавиця Марія Гринюк.
“У кожного регіону України є своя унікальна практика. Десь вона, на жаль, уже втрачена, а десь підтримується. І тому ми зараз зобов’язані максимально зберігати всі елементи нематеріальної культурної спадщини. За Національним списком у нас таких в Україні 77, зареєстровані в ЮНЕСКО п’ять, і ще три ми подали”, — повідомив тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.
Читайте також: Евакуація по-російськи: понад 100 тис. викрадених українських артефактів перебувають у музеях Росії (ВІДЕО)