Сьогодні, 29 вересня, в Україні розпочався перший Міжнародний форум оборонних індустрій за участі вітчизняних та іноземних виробників зброї. Відкрив захід президент України Володимир Зеленський. Наразі тут представлено понад 30 країн світу, 252 оборонні компанії, які виробляють повний спектр зброї та оборонних систем і рішень, інформує FREEДОМ із посиланням на пресслужбу глави держави.
“Наше найперше завдання — перемогти в цій війні та повернути нашому народу довготривалий і, головне, надійний мир. Ми виконаємо це завдання. Завдяки нашій співпраці з вами, зі світовою більшістю. Завдяки широким коаліціям, які підтримують наш захист. Завдяки виробництву зброї та боєприпасів в Україні. І завдяки тому, що ми втілюємо в захисті України технології, і завдяки тому, що ми робимо найбільш ефективні практики бою, реальні практики просування вперед, дієві практики захисту людей та інфраструктури від російського терору. Але всього, чого ми навчилися самі, готові навчити й ділитися практиками з нашими партнерами. Усе, що служить нашому захисту, може служити — і абсолютно успішно — захисту наших партнерів. Саме цим ми закладаємо основу арсеналу вільного світу”, — наголосив під час виступу Володимир Зеленський.
Світ бачить, на що здатні українські ракети, технології, дрони, акцентував він. І нагадав, що Україна сьогодні створює перший у світі флот морських дронів, який позбавляє російські військові кораблі сенсу та примушує їх ховатися.
“Ми почали виробництво гармат і снарядів натовських калібрів, які потрібні на полі бою. Ви знаєте про це — 155-й калібр. Наші протитанкові ракетні комплекси більш далекобійні та безпечніші в управлінні, ніж ціла низка інших аналогів. Ми пропонуємо свої програмні рішення для оборони — від управління до кібербезпеки. Ми зацікавлені в локалізації виробництва техніки, необхідної нашому захисту, та кожної з тих передових оборонних систем, які використовуються нашими воїнами й дають сьогодні Україні найкращі результати на фронті”, — сказав глава держави.
Саме про таку співпрацю, у виробництві зброї, техніки, снарядів Україна вже домовляється з партнерами, додав Зеленський.
За його словами, Києву вже вдалося досягти домовленості зі Сполученими Штатами Америки про спільне виробництво — фактично про заснування нової промислової екосистеми, яка посилить і Україну, і США та партнерів.
“Сьогодні на цьому форумі ми оголошуємо про створення Альянсу оборонних індустрій. Альянсу, який цінує міжнародне право та вміє працювати для реального захисту міжнародного права. Захисту безпеки — я говорю не лише про Україну, а й про безпеку від агресій будь-якої нації у світі”, — заявив президент.
Він уточнив, що розроблено відповідну базову декларацію як основу Альянсу, до неї можуть приєднатися виробники зброї та військової техніки з усього світу.
Документ вже підписали 13 визначних компаній, які готові разом з Україною будувати новий арсенал вільного світу, поінформував Зеленський.
Крім того, він оголосив, що Україна розробляє спеціальний економічний режим для оборонно-промислового комплексу.
“Щоб дати всі можливості реалізувати свій потенціал кожній компанії, яка працює заради оборони в Україні та з Україною, або яка хоче прийти в Україну”, — наголосив президент.
Також в Україні створять спеціальний Оборонний фонд, який забезпечить додаткові ресурси, зокрема, для розвитку воєнних виробництв і підтримки відповідної співпраці, для створення нових воєнних об’єктів та програм, які потрібні для оборони.
“Ресурси фонду — це плюс до державних видатків на сферу оборони, оборонне виробництво та приватних інвестицій. Фонд буде наповнюватися з дивідендів від державних оборонних активів та прибутку від продажу конфіскованих російських активів”, — повідомив президент.
Володимир Зеленський нагадав, що скоро мине 600 днів від початку повномасштабної війни, яку розв’язала РФ проти України.
“Але, хоч би що відбувалося, не було за цей довгий час такого дня, коли Україна відчула б якусь безнадійність, і коли в Росії була б хоч трохи реальна надія зламати нас. Ми впевнені в собі, в наших громадянах, партнерах. Ми — сильна нація. Ми — сміливий народ. Держава, яка має глобальне значення. Ми обов’язково переможемо. Ми створимо такий оборонний потенціал для України, а отже, для всього вільного світу, який буде відображенням нашої сили”, — підсумував президент.
Читайте також: Коаліція можливостей: яку допомогу пообіцяли Україні на “Рамштайні-15” — обговорюємо з експертами