Серед світової спільноти досі існує певних страх перед Російською Федерацією, оскільки агресор не боїться використовувати нецивілізовані методи для досягнення своєї мети. Таку думку сьогодні, 25 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.
“Ви бачите, скільки ми зараз пропозицій почули з боку різних країн про те, що Україна повинна поступитися, що Україна повинна зупинитися. До Росії закликів у такій кількості, як до України, на жаль, ми не чуємо. Мені здається, що у світі ще досі існує, з одного боку, страх перед Росією, який залишився з часів Радянського Союзу. Але й страх перед нахабством Росії”, — сказала вона.
Експертка зазначила, що методи, які Москва використовує для розв’язання своїх завдань, часто нецивілізовані, зокрема — ядерний шантаж.
До того ж за її словами, у світі відчули дискомфорт через повномасштабну війну, яку розв’язали росіяни.
“Світова економіка не відновилася після пандемії, а тут ще війна і санкції проти Росії. Неможливо торгувати напряму, неможливо відновлювати своє економічне становище. Тому, закликаючи до миру, країни думають насамперед про себе, а не про те, як Україна має відновити свою цілісність, як Україна має здобути мир без погроз і без можливості знову повернутися до воєнних дій”, — зазначила вона.
Плаксієнко-Бутирська висловила думку, що Київ має чути, що ті чи інші країни пропонують у своєму посередництві, але продовжувати рухатися до перемоги над агресором.
“Є два елементи, що нас спонукають. Насамперед наші військові сили, які йдуть до перемоги і роблять великі дива. З іншого боку, наша підтримка і віра в те, що ми можемо досягти, і Росія не такий страшний ворог, як здається багатьом у цьому світі”, — підсумувала Наталя Плаксієнко-Бутирська.
Читайте також: В українському Форумі оборонних індустрій підтвердили участь 165 компаній з 26 країн, — Кулеба
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський під час виступу на 78-й сесії Генасамблеї ООН закликав світову спільноту не намагатися укладати закулісні угоди та разом працювати над реалізацією української Формули миру.